[CES 2015] Nawet 6TB w garbie PlayStation 4 i pewny chwyt dla padów od Xboksa One

[CES 2015] Nawet 6TB w garbie PlayStation 4 i pewny chwyt dla padów od Xboksa One

[CES 2015] Nawet 6TB w garbie PlayStation 4 i pewny chwyt dla padów od Xboksa One
08.01.2015 10:33

Biorąc pod uwagę, że w najnowszych konsolach wszystkie gry instaluje się z płyt na HDD, a też same aktualizacje dla nich to ładnych kilka gigabajtów do dociągnięcia, montowane fabrycznie dyski szybko się zapełniają. Firma Nyko pokazała na CES 2015 jak w stylowy sposób zwiększyć przestrzeń magazynową PlayStation 4, prezentując na targach kieszeń umożliwiającą podłączenie większych oraz tańszych modeli 3,5 cala.

Nyko PS4 Data Bank
Nyko PS4 Data Bank

Rozwiązanie nazwane po prostu Data Bank montuje się w tym samym miejscu, w którym schowany jest standardowy dysk 500 GB 2,5 cala. Wystarczy zsunąć wąski błyszczący element obudowy PS4 z napisem Sony, wyjąć zainstalowany pod nim fabrycznie HDD i zamiast tego złączyć z konsolą produkt Nyko. Ponieważ to tylko kieszeń z potrzebnym okablowaniem, dysk umieszczany w środku należy dokupić osobno. Z konsolą działają nawet takie 6TB, więc tylko odpowiednio zasobny portfel będzie stanowił tu przeszkodę. Ceny kieszeni na razie nie ujawniono. Do sprzedaży trafi ona w najbliższych tygodniach.

Nyko PS4 Type Pad
Nyko PS4 Type Pad

Wizualnie PlayStation 4 trochę się popsuje, stając się ciut garbatym monstrum, niemniej i tak produkt dość ładnie komponuje się z projektem konsoli. Szkoda, że napis Sony wyrzucono, więc na pierwszy rzut oka robi nam się ze sprzętu Nyko PS4, z migająco ochoczo diodą sygnalizującą pracę dysku. Dla wolących pozostawić urządzenie w nienaruszonym stanie, ale szukających wygodnego sposobu na wklepywanie tekstu z poziomu kontrolera, firma szykuje też mini klawiaturę podpinaną do niego od spodu.

Obraz

Producent nie zapomina równocześnie o potrzebach posiadaczy Xboksa One, choć tym podmiany dysku w prosty sposób nie może umożliwić. Łatwiej im będzie za to zawsze pozostać w gotowości dzięki stacji Charge Dock Mini z parą akumulatorków ładowanych przez boczny port USB konsoli. Ręce zaś przestaną im się pocić po nałożeniu na pada obudowy z gumowymi uchwytami oraz 17 drobnymi światełkami. Jak z nimi tylko żyć, skoro samo białe podświetlenie przycisku głównego to w mroku zawsze uciążliwość?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)