CES 2021 startuje 11 stycznia. Oto, co nas czeka

CES 2021 startuje 11 stycznia. Oto, co nas czeka10.01.2021 17:33
CES 2021 rozpoczyna się 11 stycznia
CES 2021 rozpoczyna się 11 stycznia
Darek Walach

Tegoroczna, w pełni cyfrowa edycja targów, skupi się nie tylko na nowinkach sprzętowych, lecz pokaże również nową rzeczywistość jaką doświadczamy wraz z problemami pandemii: zmiany w formach edukacji, pracy, utrzymaniu relacji międzyludzkich i funkcjonowaniu służby zdrowia. Eksperci i analitycy podzielą się swoimi opiniami w tym zakresie. Z uwagi na różnice czasowe pomiędzy Europą a USA (Las Vegas), start największych targów elektroniki użytkowej nastąpi nocą z niedzieli na poniedziałek. Tegoroczna edycja odbędzie się w odmiennej, cyfrowej formie, a wszystkie spotkania, konferencji i wydarzenia będą realizowane on-line. Znamy już ramowy program tegorocznej edycji. A zapowiada się ciekawie. Poniżej więcej szczegółów.

Wybrana tematyka na CES 2021

Przyspieszenie zmian technologicznych - organizatorzy zapowiadają szereg konferencji i spotkań z udziałem ekspertów i analityków branżowych. M.in: IBM (wykorzystanie sztucznej inteligencji i nowoczesnej analityki), AMD, Intel, Lenovo, LG czy też Panasonic. Organizatorzy zapowiadają także szerokie omawianie trendów w zakresie bezpieczeństwa. Sporo uwagi, jak w latach poprzednich, zostanie poświęcone rozwiązaniom SMART (home, city, etc.).

Nowości i ciekawostki - Niespodzianką będzie z pewnością udział ekspertów z firm związanych z branżą budowlaną, górniczą czy też rolnictwem (np.Caterpillar, John Deere). Omawiana będzie możliwość wykorzystania np. maszyn rolniczych w procesie produkcji (autonomiczne pojazdy). Kolejną pozycją będzie zmiana naszych przyzwyczajeń w zakresie treści video. Boom na streaming i VOD będzie ważną pozycją w tegorocznych targach. To oczywiście nie wszystko - producenci już od kilku dni zapowiadali premiery nowych modeli sprzętu i rozwiązań. Swoje konferencje zapowiedziały firmy m.in: Mercedes, Samsung, Indycar (moto sport), HERE Technologies (nawigacja) czy też Bosh. Najwięksi gracze na rynku sprzedaży elektroniki użytkowej podzielą się swoimi uwagami w zakresie dynamicznego rozwoju e-commerce.

**Finał konkursu CES Innovation Awards ** - Organizator, Consumer Technology Association (CTA) przedstawi wyniku konkursu w najbliższą środę. Wtedy też opublikujemy listę i omówienie najważniejszych nagród.

To oczywiście nie wszystko. Postaramy się wybierać dla Was najciekawsze wydarzenia i relacjonować je na dobrychprogramach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)