CES 2021 startuje 11 stycznia. Oto, co nas czeka

CES 2021 startuje 11 stycznia. Oto, co nas czeka

CES 2021 rozpoczyna się 11 stycznia
CES 2021 rozpoczyna się 11 stycznia
Darek Walach
10.01.2021 17:33

Tegoroczna, w pełni cyfrowa edycja targów, skupi się nie tylko na nowinkach sprzętowych, lecz pokaże również nową rzeczywistość jaką doświadczamy wraz z problemami pandemii: zmiany w formach edukacji, pracy, utrzymaniu relacji międzyludzkich i funkcjonowaniu służby zdrowia. Eksperci i analitycy podzielą się swoimi opiniami w tym zakresie. Z uwagi na różnice czasowe pomiędzy Europą a USA (Las Vegas), start największych targów elektroniki użytkowej nastąpi nocą z niedzieli na poniedziałek. Tegoroczna edycja odbędzie się w odmiennej, cyfrowej formie, a wszystkie spotkania, konferencji i wydarzenia będą realizowane on-line. Znamy już ramowy program tegorocznej edycji. A zapowiada się ciekawie. Poniżej więcej szczegółów.

Wybrana tematyka na CES 2021

Przyspieszenie zmian technologicznych - organizatorzy zapowiadają szereg konferencji i spotkań z udziałem ekspertów i analityków branżowych. M.in: IBM (wykorzystanie sztucznej inteligencji i nowoczesnej analityki), AMD, Intel, Lenovo, LG czy też Panasonic. Organizatorzy zapowiadają także szerokie omawianie trendów w zakresie bezpieczeństwa. Sporo uwagi, jak w latach poprzednich, zostanie poświęcone rozwiązaniom SMART (home, city, etc.).

Nowości i ciekawostki - Niespodzianką będzie z pewnością udział ekspertów z firm związanych z branżą budowlaną, górniczą czy też rolnictwem (np.Caterpillar, John Deere). Omawiana będzie możliwość wykorzystania np. maszyn rolniczych w procesie produkcji (autonomiczne pojazdy). Kolejną pozycją będzie zmiana naszych przyzwyczajeń w zakresie treści video. Boom na streaming i VOD będzie ważną pozycją w tegorocznych targach. To oczywiście nie wszystko - producenci już od kilku dni zapowiadali premiery nowych modeli sprzętu i rozwiązań. Swoje konferencje zapowiedziały firmy m.in: Mercedes, Samsung, Indycar (moto sport), HERE Technologies (nawigacja) czy też Bosh. Najwięksi gracze na rynku sprzedaży elektroniki użytkowej podzielą się swoimi uwagami w zakresie dynamicznego rozwoju e-commerce.

**Finał konkursu CES Innovation Awards ** - Organizator, Consumer Technology Association (CTA) przedstawi wyniku konkursu w najbliższą środę. Wtedy też opublikujemy listę i omówienie najważniejszych nagród.

To oczywiście nie wszystko. Postaramy się wybierać dla Was najciekawsze wydarzenia i relacjonować je na dobrychprogramach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)