Chcesz korzystać z jailbreaka na iOS 7? Trzymaj się z daleka od aktualizacji do wersji 7.0.3

Strona głównaChcesz korzystać z jailbreaka na iOS 7? Trzymaj się z daleka od aktualizacji do wersji 7.0.3
23.10.2013 13:32
Chcesz korzystać z jailbreaka na iOS 7? Trzymaj się z daleka od aktualizacji do wersji 7.0.3
Kuba Pawlak
Kuba Pawlak

Wraz z premierami nowych produktów firmy Apple prezentowanych podczas konferencji w budynku Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco udostępniono również zaktualizowana wersję systemu iOS oznaczoną numerkiem 7.0.3. Jedna z osób zajmująca się łamaniem zabezpieczeń iOS-a poinformowała za pośrednictwem Twittera by wszyscy zainteresowani wykonywaniem w najbliższym czasie operacji jailbreak na swoich urządzeniach wstrzymali się z pobieraniem najnowszej aktualizacji. Poprzednia wersja systemu została już w dużym stopniu rozpracowana, a w nowej nie wiadomo jeszcze jakie zabezpieczenia zostały wprowadzone .

350043183171987393

Jakie zmiany pojawiły się w najnowszej odsłonie iOS 7.0.3? Na liście zmian znajdziemy m.in. informacje o wprowadzeniu funkcji Pęk kluczy iCloud, która zapamiętuje nazwy kont, hasła i numery kart kredytowych oraz synchronizuje je na wszystkich zarejestrowanych urządzeniach oraz generatora haseł, dzięki któremu Safari może sugerować unikatowe, trudne do odgadnięcia hasła dla kont internetowych. Uaktualniono także zachowanie zablokowanego ekranu: w przypadku korzystania z Touch ID etykieta „odblokuj” pojawia się z opóźnieniem. Ponadto przywracano możliwość przeszukiwania Internetu i Wikipedii za pomocą pola wyszukiwania Spotlight, usunięto problem w wyniku którego niektórzy użytkownicy nie mogli wysyłać wiadomości iMessage oraz poprawiono stabilność systemu w czasie pracy w programach iWork.

Aktualizacja rozwiązuje również problemy występujące podczas kalibracji akcelerometru czy błąd umożliwiający nieupoważnionej osobie obejść kodu blokad telefonu. iOS 7.0.3 pozwala także modyfikować wygląd tekstu na klawiaturze numerycznej za pomocą ustawienia Pogrubiony tekst, wprowadza poprawki w mechanizmie VoiceOver oraz eliminuje problem, który mógł wyłączać tryb nadzoru urządzeń nadzorowanych w czasie uaktualniania ich oprogramowania. Wszyscy zainteresowanie wykonaniem aktualizacji systemu do wersji 7.0.3 mogą to zrobić bezpośrednio z poziomu urządzenia. Aktualizacja zajmuje około 90 MB. Jeśli pojawią się jakieś informacje dotyczące złamania iOS-a 7 na pewno zostaniecie o tym poinformowani.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)