OneDrive po aktualizacji na Androidzie podobny do wersji z iOS-a

OneDrive po aktualizacji na Androidzie podobny do wersji z iOS-a

OneDrive po aktualizacji na Androidzie podobny do wersji z iOS-a
Oskar Ziomek
06.12.2017 16:45

Aplikacja OneDrive'a dla Androida przeszła ostatnio metamorfozę. Najnowsza aktualizacja zmieniła wygląd na tyle, że program dużo bardziej podobny jest teraz do swojego odpowiednika dla iOS-a. Ujednolicenie interfejsów sprawiło tym samym, że na Androidzie znajdziemy tu teraz mniej typowych elementów wzornictwa Material Design, co nie wszystkim musi przypaśc do gustu.

Po uruchomieniu programu nie znajdziemy tu już znanego z wielu androidowych aplikacji wysuwanego menu od lewej krawędzi. Zamiast niego, na dole pojawiła się belka z przyciskami do głównych funkcji: widoku plików, zdjęć, ostatnich, udostępnionych oraz zakładki ja, gdzie znajdziemy podsumowanie informacji o koncie i ustawienia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Choć z jednej strony trzeba przyznać, że obsłudze w ten sposób nic nie brakuje, to jednak z drugiej – nie jest ona naturalna w przypadku aplikacji na Androidzie i trzeba się będzie do niej nieco przyzwyczaić. Mieszane uczucia mają też niektórzy użytkownicy. Po aktualizacji w sklepie da się znaleźć negatywne komentarze w związku ze zmianą interfejsu aplikacji, ale na razie trudno mówić o ogólnym oburzeniu, a raczej o pojedynczych przypadkach.

Inaczej w kwestii funkcjonalności – część osób skarży się na nieprawidłowo działającą synchronizację plików, szczególnie w przypadku przesyłania kopii zapasowych zdjęć. W tym przypadku usterki nie powinny mieć jednak bezpośredniego związku z najnowszą wersją programu, bo pojawiały się także przed jej wydaniem.

OneDrive jest dostępny do pobrania z naszej bazy. Do wyboru między innymi wersja na Androida oraz dla iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)