Chcesz kupić router? Idą opóźnienia w dostawach przez niedobory czipów

Chcesz kupić router? Idą opóźnienia w dostawach przez niedobory czipów

Niedobory czipów skutkują opóźnieniami w dostawach, fot. Pixabay
Niedobory czipów skutkują opóźnieniami w dostawach, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
08.04.2021 17:12

Złe wieści dla osób planujących zakup routera. Opóźnienia związane z dostępnością czipów przekładają się na bardzo niską dostępność samych routerów – ostrzega Bloomberg. Na przykładzie firmy Zyxel widać, że w dobie pracy zdalnej zapotrzebowanie na urządzenia jest niemal dwukrotnie większe niż wcześniej, a przez to niekiedy nie da się ich tak po prostu kupić.

W efekcie część klientów oczekujących na router na przykład w swoim nowym miejscu zamieszkania, musi się liczyć z opóźnieniem. I chociaż w tym przypadku analiza opiera się o sytuacją poza granicami Polski, skutki mogą być z czasem odczuwalne także w naszym kraju. Problemem jest zachwiany łańcuch dostaw i skutki wstrzymania produkcji jeszcze w ubiegłym roku, na początku pandemii koronawirusa.

Inny producent sprzętu sieciowego, firma Adtran, podaje, że udało jej się uniknąć podobnych problemów dzięki zwiększeniu swoich zapasów i możliwości logistycznych ponad dwukrotnie. Udało się to osiągnąć m.in. dzięki rozbudowie sieci magazynów w Wielkiej Brytanii.

W przypadku firmy Zyxel problemem okazały się nawet dostawy tego sprzętu, który został już wyprodukowany. Dodatkowe opóźnienie wprowadziło zablokowanie Kanału Sueskiego przez statek Ever Given, na którym była przewożona jedna z dostaw. Problemy nie dotyczą tylko routerów. Z opóźnieniami trzeba się także liczyć myśląc o kupnie konsoli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)