Chińskie cuda marki Vivo — smartfon z ekranem Quad HD i z obracanym aparatem Nikona

Chińskie cuda marki Vivo — smartfon z ekranem Quad HD i z obracanym aparatem Nikona

Vivo z układem Nikona, zdjęcie z września
Vivo z układem Nikona, zdjęcie z września
17.10.2013 13:11

Co prawda smartfonów produkowanych przez Vivo na naszym rynku nie znajdziemy, ale warto przyjrzeć się poczynaniom chińskiego producenta. W tym tygodniu sporo mówiło się o dwóch modelach Vivo — Xplay 3S i jeszcze nie nazwanym smartfonem, który przygotowuje wraz z Nikonem.

Aparat, którego kąt względem obudowy smartfonu można swobodnie zmieniać, zaprezentował niedawno inny chiński producent — Oppo — w modelu N1. Konstrukcja szybko trafiła na łamy serwisów technologicznych i wygląda na to, że Vivo będzie następny. Ten producent jednak postawił nie tylko na oryginalną obudowę, ale również na markę. Smartfon korzystać będzie z aparatu firmy Nikon z układem przetwarzania EXPEED E1-158, 20,2-megapikselową matrycą CMOS o przekątnej mierzącej niespełna 15 milimetrów, układem optycznym o przysłonie f/2.0 i lampą doświetlającą złożoną z dwóch LED-ów. W Sieci wcześniej pojawiły się zdjęcia modelu z aparatem w pozycji „bazowej” skierowanym w tył, niedawno zaś ze skierowanym w bok.

  • Oppo N1
  • Vivo z układem Nikona, zdjęcie z września
[1/2] Oppo N1
Vivo z układem EXPEED Nikona
Vivo z układem EXPEED Nikona

Vivo ma na swoim koncie również najcieńszy smartfon na świecie — model X3, 5,75 mm grubości — oraz reklamowany jako urządzenie dla audiofilów smartfon Vivo X1 z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Cirrus Logic CS4398, sprzedawany ze słuchawkami Beyerdynamic MMX 71 iE. Teraz producent wystartował także w szalonym wyścigu na rozdzielczość ekranu. W zapowiadanym modelu Xplay 3S znajdzie się ekran o rozdzielczości nazywanej w materiałach marketingowych, nieco na wyrost, 2K — 2560×1440 pikseli. Prawdopodobnie będzie to zapowiadany w sierpniu panel firmy LG, więc możemy spodziewać się, że ma przekątną na poziomie 5,5 cala, co przełoży się na zagęszczenie pikseli na poziomie 538 ppi. Jakie komponenty będzie przykrywał ekran, na razie nie wiadomo — jedynymi znanymi punktami specyfikacji są układ Snapdragon 800 taktowany z częstotliwością 2,3 GHz i moduł LTE.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)