Chleb na myśli? Wypatruj absurdalnego symulatora kromki

Chleb na myśli? Wypatruj absurdalnego symulatora kromki

20.10.2014 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecnie już mało który temat nie nadaje się na grę komputerową lub też konsolową, co tylko pokazała popularność projektów takich jak Goat Simulator czy Surgeon Simulator. Zespół Bossa Studios, czyli twórcy tego drugiego tytułu, postanowił wzbić się na wyżyny abstrakcji i zademonstrował światu grę I Am Bread. W produkcie tym wcielimy się w figlarną kromkę chleba. Pewnie wielu z niecierpliwością już przewrotnej gry wypatruje.

I am Bread - First Look

Jakby głupi się pomysł nie wydawał, dzieło zapowiada się na bardzo ciekawą propozycję zręcznościową. Jako kromka chleba razowego (tak na oko patrząc, bo pszenno-żytni bochenek jest przecież owalny) należało się będzie odpowiednio przygotować do pełnienia powierzonej nam roli w społeczeństwie, a więc po prostu do śniadania. Sterować kanciastym bohaterem najmilej przyjdzie padem. Wtedy to obsługa poszczególnych rogów kromki, niczym kończyn, przypisana jest do spustów oraz przycisków skrajnych kontrolera i łatwiej się przemieszczać z jednego kąta w drugi.

Miejsce akcji to mieszkanie z aneksem kuchennym. Dostaniemy ograniczony czas, aby nasmarować się masłem i dorzucić do kanapki jeszcze kilka dodatków, które uczynią ją bardziej zjadliwą. To naturalnie przełoży się na wynik punktowy. Ponieważ ruchliwość kromka ma ograniczoną, dostać się do lodówki to nie taka bułka z masłem. Czas goni, więc wypada kombinować, przykładowo włażąc po ścianie na sufit, a stamtąd na wentylator pokojowy, katapultujący nas szybciej i dalej. Wystarczy jednak źle wymierzyć, by trafić niestety do muszli klozetowej. Gdy poprzyczepiają się zarazki, zdatność kromki do jedzenia znacząco spadnie, grożąc podróżą nie na talerz, lecz prosto do śmietnika.

Na początku przyda się plan, bo chyba łatwiej podpiec się na patelni i do tego dorzucić jakoś jajko, niż zbierać dżem ze ścianek lodówki. Takie najlepiej punktowane przepisy odkryjemy z czasem, zarazem spoglądając nieufnym okiem w kierunku chleba. Może nie bez przyczyny baltonowski pakowany jest w folię, by kromki nie mogły chwycić za nóż i rozbijając talerze dookoła ogłosić wielkie powstanie lub próbować nagle współżyć ze wszystkim dookoła? Straszna myśl... Data premiery I Am Bread nie została ujawniona.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Refunktion na weekend
Rafał Szramowiat
Stratagem na weekend
Rafał Szramowiat
Bezier na weekend
Rafał Szramowiat
Inverto na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (19)