Chrome 61 dla Androida z nowym ekranem głównym i przebudowanym interfejsem

Chrome 61 dla Androida z nowym ekranem głównym i przebudowanym interfejsem

Chrome 61 dla Androida z nowym ekranem głównym i przebudowanym interfejsem
07.09.2017 19:50

Wczoraj informowaliśmy o nowej wersji Google Chrome na komputery z Windows, macOS i Linuksem. Stabilna wersja najpopularniejszej przeglądarki na świecie, wylądowała również na Androidzie. Mobilna edycja przynosi nowy pasek Tłumacza Google, nową stronę główną, wygodniejsze wrzucanie zdjęć na strony internetowe oraz pasek adresu znajdujący się na dole ekranu.

W mobilnym Google Chrome wprowadzono funkcję określaną jako Chrome Home. To ona przynosi jedne z największych zmian w historii rozwoju tej przeglądarki. Pasek adresu zostaje przeniesiony na dół, co umożliwia wygodniejsze korzystanie z Chrome na większych ekranach. Nie musimy już wysoko sięgać kciukiem by wybrać inną kartę, wpisać adres czy przejść do historii. Chrome Home to także nowy ekran główny, mający dostarczyć w wygodnej formie najciekawsze newsy, dobrane do preferencji danego użytkownika.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na dole pojawiły się również cztery przyciski, dające szybki dostęp do czterech ekranów – strona główna, pobrane pliki, zakładki i historia. Możliwe, że nawet mimo aktualizacji do najnowszej wersji Google Chrome, nie będziemy mieli nowego wyglądu. W celu jego aktywacji należy w pasku adresu wpisać chrome://flags i przejść do funkcji Chrome Home Android, którą musimy aktywować.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejna nowość to nowy pasek Tłumacza Google. Względem poprzedniej wersji, ten nowy jest mniej inwazyjny, a dodatkowo daje szybki dostęp do dodatkowych opcji, w tym wyboru innych języków. Ponadto pozwala on na sprawne przełączanie się pomiędzy oryginalną wersją strony, a tą przetłumaczoną. Możliwe, że mimo posiadania wersji oznaczonej liczbą 61, nie będzie mieli dostępu do nowego okna Tłumacza Google. Powinien on włączyć się automatyczne, ale jeśli tak się nie stanie, należy przejść do chrome://flags i włączyć funkcję New Translate Infobar.

350204206831396801

Aktualizacji doczekał się również ekran umożliwiający wybór zdjęcia do udostępnienia. Zmiany nie są duże, to tylko drobne usprawnienia, choć z pewnością zwiększające komfort. Nowa wersja to także eliminacja znalezionych luk i inne drobne usprawnienia.

Najnowszą wersję Chrome na Androida znajdziecie w naszej bazie. Aktualizacja powinna zainstalować się automatycznie. Jeśli jej nie widzicie, to musicie uzbroić się w cierpliwość – aktualizacja wydawana jest etapami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)