Chrome 70 dostępny: teraz łatwo zrezygnujesz z automatycznego logowania do konta Google

Chrome 70 dostępny: teraz łatwo zrezygnujesz z automatycznego logowania do konta Google

Chrome 70 dostępny: teraz łatwo zrezygnujesz z automatycznego logowania do konta Google
Oskar Ziomek
17.10.2018 14:20

Do korzystających z przeglądarki Google Chrome trafia już jej najnowsza edycja oznaczona numerem 70. To interesujące wydanie w szczególności z punktu widzenia osób, którym wyraźnie nie spodobały się zmiany w zakresie logowania użytkowników do konta Google w poprzedniej edycji. Po ręcznym zalogowaniu do dowolnej aplikacji producenta, Chrome automatycznie logował użytkownika także w przeglądarce, co nie zawsze było pożądane.

Google wycofuje się z tych zmian, pozwalając teraz użytkownikowi wygodnie zrezygnować z automatycznego logowania do przeglądarki, bez konieczności zagłębiania się w ustawienia zaawansowane pod postacią flag. Chociaż automatyczne logowanie jest wciąż domyślnie aktywne, teraz można je łatwo wyłączyć w opcjach dotyczących prywatności i bezpieczeństwa w ustawieniach. Wystarczy przesunąć jeden z suwaków i ponownie uruchomić program, aby Chrome nie stosował nowych zasad logowania i po prostu działał tak, jak dawniej.

Ustawienia w Google Chrome 70: użytkownik może teraz wygodnie zrezygnować z automatycznego logowania do przeglądarki.
Ustawienia w Google Chrome 70: użytkownik może teraz wygodnie zrezygnować z automatycznego logowania do przeglądarki.

Nie jest to oczywiście jedyna nowość w tym wydaniu. Chrome 70 to także obsługa nowych kodeków i oficjalne prowadzenie opcji instalowania progresywnych aplikacji (PWA) w taki sposób, by były dostępne w zasadzie jak klasyczne programy – z poziomu ikony skrótu na pulpicie Windowsa 10. Korzystając z PWA wystarczy teraz zajrzeć do rozwijanego menu (symbolizowanego trzema kropkami w prawej części górnego paska) i skorzystać z przycisku Zainstaluj aplikację.... Po zatwierdzeniu decyzji w kolejnym komunikacie, program automatycznie doda skrót do wybranej aplikacji progresywnej na pulpicie komputera.

Cały proces opisywaliśmy dokładniej jeszcze w styczniu tego roku. Wówczas obsługa instalacji PWA pojawiła się w przeglądarce jako eksperyment: do korzystania konieczne było aktywowanie jednej z flag, a całość wciąż mogła działać niestabilnie z uwagi na trwające testy. Z tego miejsca przypominamy, że użytkownicy chcący sprawdzić działanie opcji instalowania aplikacji progresywnych w Windowsie 10, mogą skorzystać z ciekawego zbioru PWA, jakim jest strona PWA Rocks, swoją drogą również mogącą działać jako aplikacja progresywna.

Jak wspomniano na wstępie, nowa wersja przeglądarki Chrome już teraz trafia do użytkowników. Nie chcąc czekać na automatyczną aktualizację, można ją wymusić z poziomu informacji o wydaniu dostępnych w ustawieniach przeglądarki. Najnowsze wersje są również jak zawsze dostępne za pośrednictwem naszego katalogu. Do pobrania edycja na Windowsa i dla użytkowników macOS, a ponadto mobilne odmiany na Androida oraz iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)