Chrome 79 już bez błędu powodującego utratę danych, ale musisz się pospieszyć

Chrome 79 już bez błędu powodującego utratę danych, ale musisz się pospieszyć

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
18.12.2019 07:00

Google poinformował o wydaniu poprawionej wersji przeglądarki Chrome 79 dla systemu Android. Nowa kompilacja usuwa błąd wydania pierwotnego polegający na utracie danych użytkownika w wybranych aplikacjach WebView. Przywraca także utracone pliki.

O błędzie towarzyszącym aktualizacji Chrome mogliście czytać na dobrychprogramach w poniedziałek. Przypomnę, firma z Mountain View zmieniła ścieżkę dostępu do danych WebView, ale zapomniała o migracji plików w nowe miejsce. W efekcie użytkownicy przeglądarki utracili dostęp do poświadczeń czy konfiguracji w niektórych spośród innych aplikacji.

Na szczęście usterkę szybko dostrzeżono i wyeliminowano. Kompilacja oznaczona jako 79.0.3945.93 przenosi wszystkie niezbędne pliki do aktualnego folderu, by znów stały się dostępne.

Producent zaznacza tylko, aby w miarę możliwości aktualizację przeprowadzić jak najszybciej. W przeciwnym razie algorytmy oczyszczania pamięci wykorzystywane w systemie smartfonu mogą usunąć zgubę bezpowrotnie, uznając dane w niewykorzystywanej lokalizacji za zbędne.

Wówczas ich odzyskanie, przynajmniej tak prostym sposobem, stanie się niemożliwe—a tak to tylko kwestia jednej aktualizacji, więc szkoda byłoby się teraz zagapić.

Przeglądarkę Chrome 79 dla Android znajdziesz w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)