Chrome na Androida dostanie ciemny motyw. Testy ruszą już niebawem

Chrome na Androida dostanie ciemny motyw. Testy ruszą już niebawem

08.01.2019 19:23, aktual.: 09.01.2019 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przypadku oprogramowania Google ten rok upłynie pod znakiem wdrażania ciemnego motywu. Dowiedzieliśmy się, że ciemniejsze kolory będzie można włączyć w Androidzie Q, a także w przeglądarce Google Chrome na Windowsa i macOS-a. Najnowsze informacje wskazują, że tryb ciemny zawita także do mobilnego wydania przeglądarki.

Serwis Android Headlines zwraca uwagę na zatwierdzenia kodu, które zostały opublikowane w Chromium Gerrit. Wyraźnie wskazują one, że Google pracuje nad wdrożeniem ciemnego motywu w Chrome na Androida i niebawem powinny rozpocząć się testy. Potwierdzeniem mogą być wcześniejsze doniesienia dotyczące Androida Q – ciemny motyw w całym systemie ma tworzyć spójną całość z aplikacjami Google.

Zatwierdzenia kodu sugerują, że ciemny motyw zostanie początkowo ukryty w ustawieniach flag, czyli eksperymentalnych funkcjach. Możliwe, że będzie go można włączyć już niebawem w jednym z testowych wydań Chrome’a z wczesnego kanału Canary. Jeśli faktycznie funkcja jest jeszcze na bardzo wczesnych etapie rozwoju, to na jej finalne dodanie do stabilnego Chrome’a, będziemy musieli najpewniej trochę poczekać. Niewykluczone, że ciemny motyw pojawi się tuż przed udostępnieniem Androida Q, który prawdopodobnie zadebiutuje latem tego roku.

Patrząc na rozwój aplikacji Google, które stopniowo otrzymują możliwość włączenia trybu ciemnego, wyłącznie kwestią czasu było ogłoszenie ciemniejszych kolorów w Chrome. Tym bardziej, że wiedzieliśmy już, że ciemny motyw trafi do przeglądarki skierowanej na komputery. Owszem, dodanie trybu ciemnego to jak najbardziej pozytywna zmiana. Jednakże, warto zauważyć, że z drugiej strony nowy język wzornictwa Google stawia na przesadnie białe interfejsy. Szkoda więc, że firma nie planuje obecnie wprowadzić pośredniego rozwiązania.

Najnowszą wersję Chrome’a na Androida znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania. Mobilna wersja dostępna jest także na iOS-a. Niewykluczone, że również użytkownicy iPhone’ów i iPadów otrzymają niebawem opcjonalny ciemny motyw.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)