Chrome na Androidzie będzie wiedział co chcesz wkleić – bez kopiowania

Chrome na Androidzie będzie wiedział co chcesz wkleić – bez kopiowania

Chrome na Androidzie będzie wiedział co chcesz wkleić – bez kopiowania
Oskar Ziomek
23.04.2017 08:43, aktualizacja: 23.04.2017 10:50

Google jest na etapie testowania funkcji wklejania bez kopiowania, która na bazie kontekstu odwiedzanych stron w przeglądarce Chrome, ma proponować elementy możliwe do wklejenia w innych aplikacjach Androida. Choć funkcja ta jest na wczesnym etapie rozwoju (i aktualnie można próbować z niej korzystać jedynie w kanale Canary oraz Beta), zapowiada się ciekawie i w przyszłości może przyspieszyć korzystanie z podstawowych czynności na smartfonach.

Aby już teraz aktywować testową funkcję, konieczne będzie zmodyfikowanie flagi Copyless Paste w mobilnym Chromie. Od razu warto zwrócić uwagę, że w zależności od przypadku, efekty mogą być także negatywnie zaskakujące – do finalnej wersji dodatku jest jeszcze daleko.

Działanie opisywanej funkcji sprowadza się do analizy treści odwiedzanych stron, aby wydobyć z nich istotne z punktu widzenia kontekstu dane. Przykładem może być szukanie informacji o konkretnej restauracji: po przełączeniu się do aplikacji Mapy, systemowy schowek będzie w stanie zaproponować jej nazwę, aby szybciej znaleźć adres (pomimo, że wcześniej ręcznie jej nie kopiowaliśmy).

Wiele wskazywać może na to, że producent pracuje nad podobną funkcją już od dłuższego czasu. Choć na razie nie padły żadne zapewnienia, ani nawet komentarz ze strony Google, przypuszczać można, że funkcja trafi do Chrome'a w wersji 60, którego premiery w stabilnym wydaniu można spodziewać się w nadchodzących miesiącach.

Dodajmy, że przeglądarkę Google Chrome dla Androida (i nie tylko) możecie oczywiście pobrać z naszej bazy oprogramowania. Edycję Canary oraz Beta znajdziecie w menu Wszystkie wersje po prawej stronie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)