Chrome na drugim miejscu jeszcze w tym roku?

Chrome na drugim miejscu jeszcze w tym roku?

Grzegorz Niemirowski
30.09.2011 12:01

Jeśli obecne trendy się utrzymają, przeglądarka Google Chrome może jeszcze w tym roku stać się drugą pod względem popularności, prześcigając Firefoksa.

Według danych firmy StatCounter, we wrześniu pierwsze miejsce zajmował Internet Explorer z wynikiem na poziomie 41,66%. Wygląda na to, że spadek popularności tej przeglądarki został zahamowany, w stosunku do sierpnia straciła ona tylko 0,23 punktu procentowego. W tym czasie Firefox spadł z 27,49% na 26,79%. Natomiast popularność Chrome ciągle rośnie, we wrześniu wzrost wyniósł 0,44 pp, do poziomu 23,6%. Ciekawe są zmiany procentowe w okresie od początku roku. W tym czasie udział IE spadł o 9% wartości ze stycznia, a Firefoksa o 13%. Rozpatrując zmianę bezwzględną, wyniosła ona w obu przypadkach po 4 punkty procentowe. Te 8 punktów prawie w całości przejął Chrome, rosnąc z 15,68% na 23,6%. Oznacza to wzrost popularności tej przeglądarki aż o 50%. Ekstrapolując te dane widać, że jeszcze w grudniu Chrome przegoni Firefoksa w udziale w rynku przeglądarek.

Oczywiście przyszłość bywa trudna do przewidzenia, szczególnie, że dane ze StatCounter różnią się np. od statystyk z NetApplications. Według tej drugiej firmy, różnica między Firefoksem i Chrome jest większa i przegonienie Firefoksa przez Chrome wypadnie gdzieś w połowie 2012 roku. Niemniej trendy spadków/wzrostów popularności trzech głównych przeglądarek są dosyć stałe i można z dużą pewnością spodziewać się zajęcia drugiego miejsca przez Chrome w ciągu kilku miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)