Chrome na trzecim miejscu

Chrome na trzecim miejscu

Grzegorz Niemirowski
02.01.2010 20:10, aktualizacja: 02.01.2010 20:49

Przeglądarka Google Chrome przegoniła Safari i znalazła się na trzecim miejscu wśród najczęściej używanych przeglądarek internetowych.

Takie dane wyłaniają się z raportu NetApplications dotyczącego rynku przeglądarek w grudniu 2009 roku. W miesiącu tym Chrome zyskało 0,7 punktu procentowego i osiągnęło udział na poziomie 4,63% wobec 4,46% dla Safari. Należy jednak zauważyć, że udział Safari nie zmalał ale lekko wzrósł. Podobnie było w przypadku Opery. Wzrosty miały miejsce kosztem Internet Explorera, który stracił prawie cały punkt procentowy i jest używany przez 62,69% internautów. Udział Firefoksa pozostał praktycznie bez zmian i cieszył się popularnością na poziomie 24,61%.

Dobry grudniowy wynik Chrome wiąże się prawdopodobnie z wypuszczeniem wersji beta dla Linuksa i Mac OS X. Może się zdarzyć, że wkrótce część użytkowników tych wersji testowych wróci do swoich tymczasowych przeglądarek i udział Chrome zmniejszy się. Niemniej i tak Chrome radzi sobie bardzo dobrze. Przeglądarka ta pojawiła się zaledwie 18 miesięcy temu podczas gdy Safari dostępne jest na rynku znacznie dłużej.

Wśród systemów operacyjnych nie odnotowano znaczących zmian. Windows 7 zdobywa nowych użytkowników i jego udział wyniósł 5,17% w porównaniu z 4% w listopadzie. Odbyło się to kosztem Visty i XP. Popularność platform Mac i Linux praktycznie nie zmieniła się i wyniosła odpowiednio 5,11% i 1,02%.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)