Chrome OS 61 to nowości w interfejsie i ekran blokady jak w macOS

Chrome OS 61 to nowości w interfejsie i ekran blokady jak w macOS

09.10.2017 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe wersje Chrome OS-a często przynoszą tylko drobne poprawki, nieznacznie usprawniając już obecne elementy i usuwając znalezione błędy. Aktualizacja do wersji oznaczonej liczbą 61 to jednak trochę więcej. Google skupiło się przede wszystkim na wizualnym aspekcie i ergonomii.

Zmiany wprowadzone po aktualizacji do wersji 61 zobaczymy już na ekranie blokady. Wcześniej zawierał on tapetę i kwadratowe zdjęcie użytkownika. Teraz przypomina on ekran znany z macOS-a. Zdjęcie profilowe jest okrągłe, a tło rozmazane.

Obraz

Aktualizacja przynosi również nową siatkę aplikacji, która do stabilnego wydania trafił po wcześniejszych testach. W założeniach ma on być wygodniejszy na dotykowych wyświetlaczach. Teraz dostęp do wszystkich zainstalowanych aplikacji zyskamy poprzez przysunięcie ekranu z wyszukiwarką do góry, tak by zajmował cały wyświetlacz. Jeśli mimo posiadania najnowszej wersji Chrome OS-a, wciąż macie starszą wersję siatki aplikacji, to nową aktywujcie zmieniając flagę peeking launcher w ustawieniach Chrome’a.

Obraz

Wersja 61 to też mniej rzucające się zmiany. W tym usprawnione ustawienia zarządzania energią czy lepsze zarządzanie oknami w trybie tabletu. Google oczywiście wprowadził o również usprawnienia i załatało zgłoszone błędy.

Obecnie nowa aktualizacja ograniczona jest do wybranych urządzeń. Wciąż nie trafiła na wiele laptopów z Chrome OS, co pozwala stwierdzić, że nowa wersja Chrome OS-a jest udostępniania falowo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)