Chrome z ukrywaniem paska adresu

Chrome z ukrywaniem paska adresu20.05.2011 17:40
Grzegorz Niemirowski

Firma Google postanowiła w swojej przeglądarce powiększyć obszar przeznaczony na wyświetlanie treści stron internetowych. W tym celu dodana została funkcja pozwalająca ukrywać pasek adresu.

Niedawno pisaliśmy o pojawieniu się testowej wersji Google Chrome 13 w kanale deweloperskim. Pierwsze udostępnione kompilacje pozwalają zapoznać się z nową funkcją: ukrywaniem paska adresu. Domyślnie jest ona wyłączona i należy ją włączyć za pomocą strony konfiguracyjnej about:flags, a następnie w menu podręcznym karty. Od tego momentu pasek adresu wraz z przyciskiem odświeżania będzie się pojawiał w momencie najechania kursorem danej karty. Przesunięcie kursora poza obszar paska będzie powodowało jego ukrycie.

Nowa funkcja pozwala zaoszczędzić 30 pikseli w pionie, co może być przydatną opcją na urządzeniach z małym ekranem. W przypadku urządzeń dysponujących dużą rozdzielczością ukrywanie paska adresu będzie mniej przydatne. Należy też zauważyć, że brak paska adresu spowoduje zwiększoną podatność na phishing, gdyż użytkownik nie będzie widział bezpośrednio na jakiej stronie się znajduje.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)