Chrome zacznie blokować dźwięk w filmach z autoodtwarzaniem

Chrome zacznie blokować dźwięk w filmach z autoodtwarzaniem
Oskar Ziomek

22.03.2018 18:16, aktual.: 22.03.2018 18:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądanie Internetu nie zawsze musi być przyjemne, a obok natarczywych reklam, innym z elementów, który często przeszkadza są automatycznie uruchamiające się filmy, także te z dźwiękiem. W Google dostrzeżono problem i dzięki temu Chrome w nowej wersji będzie takie sytuacje powstrzymywać – filmy nie odtworzą się same, dopóki rzeczywiście nie będziemy nimi zainteresowani.

Zmiany mają pojawić się wraz z nową wersją Chrome'a 66, którego premierę zaplanowano na przyszły miesiąc. Przeglądarka zadba o to, by filmy z dźwiękiem nie odtworzyły się same, jeśli użytkownik nie będzie nimi zainteresowany. Owe zainteresowanie odczytywane będzie natomiast z zachowania myszy – jeśli użytkownik kliknie na stronie z filmem, dźwięk i nagranie zostaną uruchomione.

Wewnętrzna strona chrome://media-engagement
Wewnętrzna strona chrome://media-engagement

Warto wyraźnie zaznaczyć, że na warsztat brane są tu przede wszystkim właśnie filmy z dźwiękiem. Chrome nie będzie ingerować natomiast w działanie nagrań, które nie emitują dźwięku. Taki brak konsekwencji nie powinien być jednak dużą przeszkodą – w końcu to głównie dźwięk w przypadku automatycznego odtwarzania jest czynnikiem, który denerwuje czytelnika i pływa na jego odczucia (gdy film nie jest odtwarzany celowo).

Na koniec warto jeszcze dodać, że funkcjonalność związana z blokowaniem dźwięku miała się pojawić w Chrome już wcześniej, bo jeszcze w styczniu. Implementacja została jednak ostatecznie odłożona na później i wszystko wskazuje na to, że w stabilnym wydaniu przeglądarki pojawi się już w przyszłym miesiącu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)