Chromebook Pixel 2 będzie drogi, ekskluzywny i trudno dostępny niczym supersamochód

Chromebook Pixel 2 będzie drogi, ekskluzywny i trudno dostępny niczym supersamochód

24.02.2015 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drogi, ekskluzywny, wyróżniający się na tle innych modeli Chromebook Pixel doczeka się następcy, czy godnego, tego dowiemy się już niebawem. Następca również ma być drogi i niestety możliwe, że jego sprzedaż będzie ograniczona. Ma on oferować ekran o nietypowej rozdzielczości, a także możliwe, że nowy, wydajny i jeszcze niedostępny procesor Intela.

Chromebooki, czyli laptopy działające pod kontrolą Chrome OS, lekkiego systemu operacyjnego od Google, cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie twierdzenie, że nadają się tylko do przeglądania Internetu jest błędne, Chrome OS ciągle jest rozwijany i aktualnie jego możliwości są naprawdę spore. Dodatkowo warto zauważyć, że coraz więcej aplikacji działa również offline, a więc to nieprawda, że Chromebook nie podłączony do Internetu jest bezużyteczny. Jednym z ciekawszych urządzeń działających pod kontrolą Chrome OS jest Chromebook Pixel. Z pewnością ten model można uznać za prestiżowy i ze względu na wysoką cenę za niepasujący do innych tanich urządzeń z systemem operacyjnym od Google.

Obraz

Google po około dwóch latach od premiery Chromebooka Pixel ogłosiło, że właśnie pracuje nad jego następcą, który na rynku pojawi się już wkrótce. Jego produkcja ma być ograniczona, a cena ponownie będzie wysoka, nieatrakcyjna dla zwykłego klienta. Pixel 2 będzie stworzony przede wszystkim jako urządzenie dla deweloperów. Druga generacja elitarnego komputera z Chrome OS ponownie ma zostać wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 12,85 cali i nietypowej rozdzielczości. Przypominamy, że w pierwszym modelu proporcje dotykowego ekranu wynosiły 3:2. Wśród dostępnych złącz ma znaleźć się nowe USB Type-C. Możliwe, że Chromebook Pixel 2 zaoferuje nowe funkcje i możliwości, których nie spotkamy w innych urządzeniach z Chrome OS. Nie podane zostały dokładne informacje dotyczące wnętrzności nowego Chromebooka, niektórzy podejrzewają, że wydajność na wysokim poziomie zapewni procesor Intela wykonany w mikroarchitekturze Skylake. Przypominamy, że nowe układy Intela na rynku mają pojawić się w drugiej połowie tego roku.

Data premiery nowego ekskluzywnego modelu z Chrome OS nie została ujawniona, Google ogłosiło tylko, że nastąpi ona wkrótce. Nadal nie wiemy zbyt wiele o Chromebooku Pixel 2, dokładniejszych informacje powinny pojawić się już niebawem. Prawdopodobnie będzie to jeden z najlepszych modeli z Chrome OS, niestety możemy spodziewać się wysokiej ceny i problemów z dostępnością, zwłaszcza w Polsce.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)