Chromebooki z Google Play otrzymały pakiet biurowy Microsoft Office

Chromebooki z Google Play otrzymały pakiet biurowy Microsoft Office

źródło: chromeunboxed.com
źródło: chromeunboxed.com
27.11.2017 13:55, aktualizacja: 27.11.2017 14:14

System operacyjny Google skierowany na komputery cały czas się rozwija, stając się coraz atrakcyjniejszą alternatywą dla Windowsa i macOS-a. Sporym krokiem do przodu była możliwość uruchamiania aplikacji z Androida, która pociągnęła za sobą kolejną ważną nowość – Microsoft Office stał się właśnie dostępny dla wszystkich chromebooków, które oferują obsługę sklepu Google Play.

Chrome OS by być ważnym graczem na rynku zdominowanym przez Windowsa, musi zapewniać zestaw odpowiednich aplikacji. Wśród tego oprogramowania z pewnością musi znaleźć się pakiet biurowy Microsoftu – czy tego chcemy czy nie, MS Office jest standardem, bez którego często nie można się obyć.

Jak donosi serwis Chrome Unboxed , pakiet biurowy Microsoft zaczął pojawiać się w Google Play na chromebookach. Dostępny jest dla użytkowników Samsunga Chromebook Pro, Acera C771, dwóch modeli Acer Chromebook 15 czy na Pixelbooku. Wcześniej aplikacje MS Office pojawiły się tylko na wybranych urządzeniach z Chrome OS, a ponadto sprawiały problemy lub wcale nie działały.

350207120446416833

Pakiet biurowy składa się z Worda, Excela oraz PowetPointa, a więc zestawu w zupełności wystarczającego dla większości użytkowników. Przed pobraniem należy wiedzieć, że dla urządzeń wyposażonych w ekrany o przekątnej powyżej 10,1 cali, wymagane jest posiadania subskrypcji Office 365.

Pojawienie się Microsoft Office dla chromebooków sprawia, że Chrome OS zyskuje kolejne programy, umożliwiające łatwiejsze opuszczenie Windowsa czy macOS-a. System operacyjny Google już dawno przestał być „tylko przeglądarką internetową”, a jednak dostępność laptopów z Chrome OS-em w Polsce jest w zasadzie fikcyna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)