Chromecast nowej generacji ma działać stabilniej, zadowoli fanów muzyki

Chromecast nowej generacji ma działać stabilniej, zadowoli fanów muzyki
Redakcja

18.09.2015 16:07, aktual.: 18.09.2015 16:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fani multimediów najprawdopodobniej już niebawem będą mogli zaopatrzyć się w drugą generację przystawki Chromecast służącej do bezprzewodowego strumieniowania obrazu. Wyciekłe dokumenty wskazują na to, że nowa wersja pojawi się już niebawem i wprowadzi kilka interesujących funkcji.

Do tych informacji dotarł portal 9to5google.com – od razu warto zaznaczyć, że jak na razie nie są one potwierdzone. Wyciekłe zdjęcia są rozmyte, niemniej wskazują na to, że dotychczas znany kształt urządzenia może ulec diametralnej zmianie. Oprócz samej przystawki widać na nich także coś zupełnie nowego, co przypomina balon i jest dostępne w przynajmniej trzech kolorach. Co to takiego? Możliwe, iż są to nauszniki, na szczegóły przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Specyfikacja techniczna nie jest jeszcze znana, urządzenie ma jednak znacznie lepiej radzić sobie z łącznością Wi-Fi. Oznaczać to może zgodność ze standardem 802.11ac, a nie tylko 802.11 b/g/n jak miało to miejsce w pierwszej wersji.

Obraz

Nieco więcej wiadomo natomiast o możliwościach sprzętu i wprowadzanych nowościach: pierwszą z nich ma być coś na kształt kanałów z aktualnościami. Dotychczas dostępna generacja może wyświetlać m.in. informacje pogodowe, gdy znajdzie się w trybie wygaszacza ekranu, aktualności miałyby być uzupełnieniem. Kolejna nowość to tzw. „Fast Play” - ta funkcja pozwoli na jeszcze szybsze nawiązywanie połączenia i lepsze przesyłanie obrazu. Ma to rozwiązać problemy, na jakiej jak do tej pory natykali się niektórzy użytkownicy. Osoby chcące posłuchać muzyki zainteresuje zapewne Chromecast Audio: ten za sprawą dodatkowego przewodu pozwoli na podłączenie Chromecasta do głośników. Ma wspierać multi-room i przesyłanie dźwięku z Androida, a także Chrome. Dodatkową zaletą będzie to, iż najprawdopodobniej sprzęt będzie obsługiwany przez Spotify.

Nowa wersja przystawki ma zostać zaprezentowana już 29 września. Wtedy poznamy szczegóły związane nie tylko z nią, ale także nowymi urządzeniami z linii Nexus. Pierwsza wersja Chromecast zadebiutowała wraz z Androidem 4.3 Jelly Bean jeszcze w 2013 roku. Urządzenie łączy się z domową siecią Wi-Fi i umożliwia przesyłanie obrazu z np. komputera z zainstalowaną przeglądarką Chrome, a także telefonów i tabletów pracujących pod kontrolą Androida na duży ekran. Dzięki niemu możemy tak odtwarzać filmy, korzystać z przeglądarki internetowej i korzystać z usług zewnętrznych jak np. Netflix.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)