Civilization Online, czyli nadchodzi MMO na CryENGINE 3

Civilization Online, czyli nadchodzi MMO na CryENGINE 3

Civilization Online, czyli nadchodzi MMO na CryENGINE 3
08.08.2013 11:15

Zapowiedziano kolejną grę z serii Cywilizacja, ale nie jest to projekt, jakiego większość z nas by się spodziewała. Tworzone przy współpracy Sida Meiera z koreańską firmą XLGAMES Civilization Online będzie MMO napędzanym mocą technologii CryENGINE 3. Zapomnijcie o strategicznym ukazaniu akcji, do tego w turach. Jako jeden z wielu reprezentantów którejś z dostępnych 3 kultur, postaramy się wybić spośród milionów innych, zyskując chwałę w boju z przeciwnikiem. Poszwędamy się po generowanym proceduralnie świecie, poszukamy skarbów, pokombinujemy z dostępnymi surowcami.

Rozgrywka podzielona zostanie na sesje z określonymi założeniami wygranej. Po ich osiągnięciu automatycznie wystartuje kolejna i trzeba się będzie starać od nowa. Postacie graczy zachowają wszystko to, co zdobyły w międzyczasie, więc w przyszłych grach bardziej zabłysną w walce ku chwale swojej nacji. Im wyżej prowadzony bohater w hierarchii społecznej, tym większe jego możliwości, włącznie z kierowaniem działaniami pobratymców. Sposobów na wygraną zapowiada się kilka, w tym zbudowanie statku kosmicznego czy najzwyklejsze w świecie zmiecenie przeciwnika z mapy. Jedni będą wojakami, inni strategami, jeszcze kolejni pobawią się być może w dyplomatów, prowadzących naród do celu – pełna dowolność. A może wziąć się za odkrycie żeglugi morskiej, aby dotrzeć do nowych ziem przed pozostałymi i przygotować tam miasta pod ich nieuniknione przybycie? Potęgę danej kultury zademonstrujemy wznosząc różnego rodzaju cuda, przy których muszą pomóc setki osób. Wchodzą w grę porozumienia z inną nacją, ale na dłuższą metę pewnie i tak będzie jedna wielka wojna...

Naturalnie każdej ze stron konfliktu przyjdzie się rozwijać, ale w różnym tempie, może się więc zdarzyć, że rycerze na koniach zmierzą się (niestety) z czołgami. Przewidziano sześć kluczowych epok historycznych, od starożytności, przez średniowiecze, po współczesność. Opracowywane z czasem technologie otworzą dostęp do potężniejszych broni i rozwiązań, na sukces pracować muszą niemniej wszyscy w ramach danego stronnictwa. Daty wypuszczenia gry w świat nie ujawniono, nie wiadomo też na razie czy Civilization Online to przypadkiem nie będzie propozycja w modelu Free-2-Play.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)