Classic Shell porzucone, dalszy rozwój w rękach społeczności

Classic Shell porzucone, dalszy rozwój w rękach społeczności

Classic Shell porzucone, dalszy rozwój w rękach społeczności
04.12.2017 16:51, aktualizacja: 05.12.2017 11:06

Po premierze Windowsa 8, który zerwał z klasycznym menu Start na rzecz pełnoekranowych kafelków, znacząco na popularności zyskały wszystkie programy, które przywracały wcześniejsze rozwiązanie. Co prawda Microsoft ukłon w tę stronę zrobił w Windows 10, ale wciąż takie programy jak Classic Shell są dla wielu osób najlepszym wyborem. Niestety, program nie będzie już rozwijany.

Obraz

Classic Shell jest bezpłatnym programem, który umożliwił wielu użytkownikom Windowsa 8, korzystanie z interfejsu przystosowanego do myszki i klawiatury. Po zainstalowaniu dodaje on przycisk imitujący menu Start, zbliżone do tego z Windowsa 7. Dodatkowo, w ustawieniach dostępne są opcje klasycznego wyglądu Eksploratora plików. Co ciekawe, historia narzędzia sięga 2009 roku, ale popularny stało dopiero w 2012 roku, po wydaniu Windowsa 8.

Dziś opublikowano została informacja o zakończeniu oficjalnego, dalszego rozwoju programu. Nie oznacza to jednak definitywnego zamknięcia projektu – kod został udostępniony (licencja MIT) społeczności, która sama zdecyduje o dalszym losie Classic Shell.

Obraz

Twórca Classic Shell poinformował, że musiał zakończyć dalszy rozwój aplikacji z trzech głównych powodów – braku wolnego czasu, częstych aktualizacji Windows psujących działanie aktualnej wersji programu oraz zmian, które zostały wprowadzone przez Microsoft. Programista narzeka, że każda kolejna wersja Windowsa coraz bardziej odchodzi od klasycznych aplikacji Win32, zamykając się w w nowych aplikacjach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)