Co powinien oferować luksusowy samochód? Według Bentleya szybkie i bezpieczne Wi-Fi

Co powinien oferować luksusowy samochód? Według Bentleya szybkie i bezpieczne Wi-Fi

źródło: Bentley
źródło: Bentley
07.11.2018 10:25

Luksusowy samochód z pewnością musi zapewnić komfort na najwyższym poziomie, świetną jakość wykonania, a w środku muszą znaleźć się materiały uważane za premium. Dodatkowo musi sprostać potrzebom współczesnego „pana prezesa” – Bentley postanowił więc zapewnić szybki i bezpieczny dostęp do internetu.

Nowoczesne samochody pozwalają udostępnić połączenie Wi-Fi. Dostęp do internetu zapewniany jest przez kartę SIM, która włożona jest w gniazdo wbudowane w samochód. Można wówczas podłączyć smartfon, tablet czy laptop do sieci i korzystać z internetu, podobnie jak w przypadku domowej sieci Wi-Fi. Problem może okazać się jednak przepustowość takiego połączenia. Zwłaszcza przy dużych prędkościach i podczas jazdy na drogach oddalonych od większych miejscowości.

źródło: Bentley
źródło: Bentley

Bentley zamierza więc zapewnić swoim klientom pierwszy na świecie superszybki, niezawodny i bezpieczny system Wi-Fi w samochodzie. W założeniach ma on umożliwić wysoki komfort pracy z narzędziami biznesowymi, które wymagają stabilnego i szybkiego połączenia z internetem. Producent chwali się, że przy prędkości 110 km/h będzie można oglądać streaming wideo w wysokiej rozdzielczości na kilku urządzeniach.

Wciąż jednak przepustowość połączenia będzie zależna od możliwości oferowanych przez operatora sieci komórkowej. W związku z tym Bentley nie chce polegać wyłącznie na jednym dostawcy. Maksymalnie będzie można korzystać z trzech sieci komórkowych. Ponadto połączenie będzie realizowane za pośrednictwem VPN, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa.

Co więcej, Bentley chce jak najszybciej zacząć korzystać z możliwości oferowanych przez sieć 5G. Nowy system połączenia z internetem pojawi się w samochodach w 2019 roku. Z pewnością Bentley będzie go podawał wśród zalet swoich produktów. W końcu dziś, luksusowy i drogi samochód, powinien być także naszpikowany najnowszą elektroniką. Firmy motoryzacyjne prześcigają się teraz w rozwiązaniach wsparcia kierowcy, możliwościach systemów infotainment czy nawet w funkcjach dostępnych z poziomu aplikacji na smartfony.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)