Co sądzisz o aktualizacjach Windows 10? Microsoft zbiera opinie w ankiecie

Co sądzisz o aktualizacjach Windows 10? Microsoft zbiera opinie w ankiecie

Microsoft chce poznać opinie o Windows Update
Microsoft chce poznać opinie o Windows Update
Oskar Ziomek
29.03.2019 18:32

Microsoft stale ulepsza usługę Windows Update odpowiedzialną za pobieranie i instalację aktualizacji Windowsa 10. Niedawno mogliśmy się zresztą o tym przekonać, bo informowaliśmy o nadchodzących zmianach pod postacią automatycznego usuwania łatek powodujących błędy oraz możliwości odraczania aktualizacji do 35 dni w Windowsie 10 w edycji Home.

Producent chce wiedzieć, czy idzie w dobrą stronę, a jako wskazówki nie wystarczają już najwidoczniej informacje zwrotne od testerów w ramach programu Insider. Aby zebrać więcej opinii o zmianach w sposobie dostarczania aktualizacji do Windowsa 10, Microsoft zdecydował się udostępnić ankietę, w której pyta o kilka kluczowych cech usługi.

Ankieta jest anglojęzyczna, składa się z kilkudziesięciu pytań (także otwartych) i jak wynika z wpisu na Twitterze Dony Sarkar, kierowana jest przede wszystkim do wspomnianych już insiderów. Z technicznego punktu widzenia nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by swój głos oddał każdy użytkownik Windowsa 10. Z uwagi na charakter pytań, w praktyce najwięcej do powiedzenia mogą mieć jednak przede wszystkim administratorzy większej liczby komputerów.

Microsoft chce się dowiedzieć, co sądzisz o aktualizacjach Windowsa 10.
Microsoft chce się dowiedzieć, co sądzisz o aktualizacjach Windowsa 10.

Pytania dotyczą wyłącznie kwestii aktualizacji. Microsoft pyta między innymi jak często użytkownik instaluje łatki, za jaką liczbę komputerów odpowiada, jakie systemy operacyjne obsługuje (Windows Update ma w końcu zastosowanie nie tylko w Windows 10) oraz które elementy aktualizacji są dla niego najmniej ważne. W różnych pytaniach oczekuje się rożnych odpowiedzi. Niektóre sprowadzają się do wybrania jednej z dwóch opcji, inne wymagają samodzielnego napisania kilku zdań, a jeszcze inne polegają na ocenie przydatności danego rozwiązania w skali 1-5.

Windows 10 19H1 za pasem

O tym, jak zmieniają się aktualizacje Windowsa 10 będzie się można przekonać już w najbliższych tygodniach. Niedługo spodziewamy się bowiem udostępnienia wiosennej aktualizacji funkcji systemu, znanej także jako wersja 1903 oraz 19H1. Wraz z nią w systemie pojawią się między innymi uproszczone ustawienia związane z instalowaniem testowych kompilacji oraz nowy, jasny motyw kolorów paska zadań i menu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)