Co się odwlecze... Samsung znów wyprodukuje procesory dla Apple'a

Co się odwlecze... Samsung znów wyprodukuje procesory dla Apple'a

Co się odwlecze... Samsung znów wyprodukuje procesory dla Apple'a
03.04.2015 17:48, aktualizacja: 08.04.2015 10:22

Wciąż niejasnym jest, czy następnym krokiem Apple'a w rozwoju iPhone'ów będzie stworzenie kolejnej ich generacji, czy też może modeli oznaczonych jako „6s”. Pojawiają się już jednak pierwsze informacje o technikaliach kolejnej serii smartfonów z jabłkiem. Otóż wbrew wcześniejszym przesłankom, powstaną one najprawdopodobniej we współpracy z Samsungiem.

Procesory Apple'a od zawsze były produkowane w fabrykach Samsunga. Z dala od sklepowych półek i kampanii marketingowych firmy były zaskakująco dobrymi partnerami w zakresie produkcji procesorów, można nawet pokusić się o określenie tego związku symbiozą. Aż do roku 2014.

Wtedy bowiem Apple ogłosiło przeniesienie produkcji swoich procesorów do informowaliśmy, decyzja Apple'a mogła być nie tylko motywowana chęcią uniezależnienia się od Koreańczyków.

Obraz

Tajwańska fabryka oferowała wówczas proces technologiczny 20 nm, podczas gdy wcześniejsza seria A7 wyprodukowana przez Samsunga powstała w procesie 28 nm. Nie była to jednak całkowita rezygnacja. Według różnych źródeł, stosowane w iPhone'ach 6 czipy A8 aż w ok. 40% były wciąż produkowane przez Samsunga. Stwierdzenie, że Apple zdecydowało się na ograniczenie współpracy z Koreańczykami, aby się od nich uniezależnić, jest zatem mało adekwatne.

Dziś, gdy Samsung dysponuje już procesem produkcyjnym 14 nm i zapewne pilnie pracuje nad produkcją procesorów Exynos w procesie 10 nm, można się było spodziewać, że wszystko wróci na dawne tory. Choć plotki na ten temat pojawiły się już w grudniu, Bloomberg potwierdza, że głównym dostawcą czipów A9 do kolejnej generacji procesorów Apple będzie Samsung.Brakuje jak dotąd informacji dotyczących ewentualnej dalszej współpracy pomiędzy Apple i TSMC. Nie wiadomo także, czy produkcja czipów, które zostaną wykorzystane w iPhone'ach będzie się odbywać w fabrykach GlobalFoundries, partnera Samsunga, który uzyskał ostatnio licencje na stosowanie procesów koreańskiej korporacji. Godne przypomnienia w kontekście wyboru Apple'a są także informacje o 10-nanometrowym procesie produkcji, której pionierem przecież również jest Samsung. Jak widać niewiadomych jest jeszcze wiele, jednak można się spodziewać, że informacji i plotek o kolejnym iPhonie będzie się pojawiać coraz więcej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)