Co to jest IPv6?

Co to jest IPv6?

Redakcja
08.06.2011 15:07, aktualizacja: 22.08.2013 17:21

Dzisiaj Światowy Dzień IPv6, ale nie wszyscy wiedza, czym w ogóle IPv6 jest, dlaczego tyle się o nim mówi i dlaczego, pomimo tego, nadal tak niewiele jest go w światowym Internecie.

Choć popularność IPv6 jest obecnie jeszcze marginalna, to wielu internautów słyszało już, że kończą się adresy, jakich komputery w Globalnej Sieci używają do komunikacji między sobą. Rozwiązaniem tego coraz pilniejszego problemu jest właśnie IPv6, czyli nowy rodzaj adresów w Internecie, który sprawia, że na każde elektroniczne urządzenie na Ziemi przypadają miliony adresów – teoretycznie więc można przyjąć, że jest ich nieskończona ilość. Historia nakazuje jednak pokorę. Tak samo bowiem o istniejącej adresacji myśleli inżynierowie projektujący Internet kilka dekad temu...

Polecamy artykuł IPv6 – o co w tym chodzi?, w którym prostym językiem staramy się wyjaśnić ideę funkcjonowania adresów IP w Internecie. Opisujemy przyczyny problemu kończących się adresów IPv4 oraz to, w jaki sposób nowa wersja protokołu IP – IPv6 – ma temu problemowi zaradzić.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)