Co za czasy! Aktualizacje w nowym BMW serii 8 zainstalujesz smartfonem

Co za czasy! Aktualizacje w nowym BMW serii 8 zainstalujesz smartfonem

Co za czasy! Aktualizacje w nowym BMW serii 8 zainstalujesz smartfonem
18.06.2018 16:40

Do oferty BMW dołączył nowy samochód – seria 8. Z pewnością to jedno z najładniejszych współczesnych BMW, które naprawdę wyróżnia się na tle pozostałych modeli. W tym sportowym Coupé otrzymujemy świetny silnik V8, najpewniej fenomenalny układ kierowniczy, ale także najnowsze rozwiązania z zakresu nowych technologii.

Obraz

BMW serii 8 to odświeżony iDrive, a także nowe usługi w ramach BMW ConnectedDrive. Z pewnością interesujące są rozwiązania jeszcze mocniej scalające samochód ze smartfonem. Wcześniej już mogliśmy z poziomu mobilnej aplikacji sprawdzić dane z ostatniej podróży, lokalizację samochodu czy nawet włączyć klakson lub otworzyć zamek. Teraz jednak możliwości wskoczyły na wyższy poziom.

Obraz

W nowym BMW serii 8 smartfon może zastąpić kluczyk. Jeśli smartfon wyposażony jest w moduł NFC, to po przybliżeniu go do klamki, BMW się otworzy. Ponadto po położeniu smartfonu na półce do przewodowego ładowania, będzie można uruchomić silnik. Cyfrowy kluczyk umożliwia jeszcze udostępnianie samochodu pięciu innych osobom. Wszystko to z poziomu mobilnej aplikacji.

BMW 8 Series Coupé 2018. ConnectedDrive.

Kolejną nowością jest możliwość aktualizacji oprogramowania BMW z wykorzystaniem smartfonu. Jeśli zostanie wydana nowa wersja, to właściciel samochodu będzie mógł ją pobrać na smartfon, przykładowo korzystając z domowej sieci Wi-Fi. Następnie wystarczy umieścić smartfon w samochodzie, aby oprogramowanie zostało wgrane do BMW. Cały proces ma trwać 20 minut.

Obraz

BMW planuje dalszy rozwój aktualizacji OTA w swoich samochodach. Obecnie podejmowane są decyzje, które części oprogramowania mogą być w ten sposób aktualizowane. Do pobrania danych można użyć karty SIM umieszczonej w samochodzie, domowego Internetu lub do wybranych zadań nawet smartfona sparowanego z BMW.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)