Codemasters na 27 czerwca zapowiada GRID Autosport

Codemasters na 27 czerwca zapowiada GRID Autosport
22.04.2014 12:13
Codemasters na 27 czerwca zapowiada GRID Autosport

Codemasters kilka lat temu zdecydowało się skoncentrować na grach wyścigowych i trzyma się tego toru jazdy. Fani projektów firmy mogli się trochę niepokoić brakiem informacji o kolejnych tytułach, ale producent wychodzi im naprzeciw na 27 czerwca zapowiadając na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3 GRID Autosport, czyli kolejną odsłonę znanej serii. Zespół twórców pójdzie tym razem bardziej w stronę symulacji.

GRID Autosport Announcement

Nowa pozycja jest odpowiedzią na nawoływania fanów, nie do końca zadowolonych z GRID 2. Deweloperzy postanowili się tym razem skoncentrować na ich potrzebach i wrócić do korzeni. Prowadzenie samochodów wypaść ma o wiele bardziej realistycznie. Nie chodzi przy tym o zupełne przestawienie się na użytkowników konsolowych oraz komputerowych kierownic oraz profesjonalne operowanie wirtualnym sprzęgłem oraz skrzynią biegów, lecz odsunięcie na bok frywolnego modelu jazdy. Pojazdy w odczuwalny sposób mają różnie zachowywać się na torach i wymagać okiełznania.

350104344647264193
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wyścigi podzielone zostaną na dyscypliny, w ramach których odbywać się będą serie zawodów. Wspomina się o kategoriach takich jak Tourung Cars, GT, Muscle, Drift, Supercars, Hypercars czy rywalizacjach prototypów, a to ponoć tylko ułamek z tego, co zaoferuje tytuł. Gracz musi wykazać się szerokim spektrum umiejętności, z jednej strony uczestnicząc w zawodach ulicznych, a z drugiej powiedzmy wielogodzinnej rywalizacji, gdzie liczy się strategiczne podejście do starcia, a nie tylko szybkość. Do opanowania będzie ponad 100 torów w 22 znanych lokacjach. Podstawa zabawy to tryb kariery.

Tutaj w miarę robienia postępów zmieniać przyjdzie barwy klubowe czy wypełniać coraz ambitniejsze zalecenia sponsorów, a tym samym zyskiwać nowe samochody i sławę. Wraz z kolegą z ekipy dać się ma podejść do wyścigów bardziej taktycznie, nakazując mu przykładowo przyblokować kogoś na torze. Stały kontakt z zespołem technicznym to też podstawa. Gra przy tym nie narzuca kierunku rozwoju kariery, więc nie musimy startować w zawodach, które nas nie zainteresują. Nie będzie problemu potrenować na wybranych trasach, aby nabrać doświadczenia, w garażu w ograniczonym stopniu wpłyniemy również na osiągi wozu. Grzebanie pod maską to opcja, gdyby ktoś chciał się pobawić. Zabawa sieciowa ponownie napędzana będzie przez RaceNet.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)