Coś dla miłośników średniowiecza — Mount & Blade za darmo, Wiedźmin 2 za znaczki

Coś dla miłośników średniowiecza — Mount & Blade za darmo, Wiedźmin 2 za znaczki

Coś dla miłośników średniowiecza — Mount & Blade za darmo, Wiedźmin 2 za znaczki
12.11.2014 16:07, aktualizacja: 12.11.2014 16:18

W zeszłym tygodniu twórcy sklepu GOG.com uraczyli nas darmową przygodówką Little Big Adventure, a w tym przyszykowali już kolejną uznaną produkcję, którą oto rozdają bezpłatnie chętnym. Wielbicieli średniowiecznych klimatów tylko kliknięcie w odpowiedni baner reklamowy na stronie głównej serwisu dzieli od dodania do kolekcji gry Mount & Blade. Oferta po raz kolejny ograniczona została czasowo, więc warto się pośpieszyć.

Mount & Blade - Trailer: E3 2008

Gra na nowo stanie się płatna w piątek o godzinie 15:00, a jej rozdawanie ponownie związane jest z poszerzeniem biblioteki dostępnych tytułów na GOG.com. Cała seria Mount & Blade trafiła bowiem do sprzedaży, włączając Warband, Ogniem i Mieczem oraz Napoleonic Wars. Przeceniono przy okazji nadchodzące rozszerzenie Viking Conquest. Pierwowzór ma za zadanie rozbudzić chęć na nabycie dodatku do części drugiej, przypominając początki marki. Pojawiła się ona na świecie we wrześniu 2008 roku.

Graficznie fikcyjne krainy Calradii nie zachwycały, jednak gracz dostawał do dyspozycji ogromny otwarty świat, w którym mógł wieść żywot wojownika szlifującego miecze na twardych kamieniach i tępiącego je na głowach swych wrogów. 5 dostępnych królestw, wypełnionych ciekawymi lokacjami, nie czeka na działania bohatera, tylko żyje własnym życie. Lordowie poszczególnych stale walczą o dominację. Zastosowany system walki, oddający do rąk nie tylko zimną stal, lecz także broń obuchową czy drzewcową, jest niezwykle prosty w opanowaniu i intuicyjny, a zarazem wymaga pewnej zręczności w operowaniu myszą i klawiaturą. Ruchy przekładają się odpowiednio na zamachy.

Do tego naturalnie dochodzą tarcze, kusze oraz łuki, wypada też przy okazji opanować jazdę konną. Postać nie musi ponadto poruszać się sama po ziemiach pełnych rozbójników, bo stworzymy także drużynę, a to, czym się zajmie zastęp w następnej kolejności, zależy tylko od widzimisię gracza. Ogromne wrażenie robią bitwy, w szczególności te z udziałem dziesiątek oddziałów, przy czym nikt nie zmusza do udziału w nich. Można na spokojnie przykładowo zająć się handlem pomiędzy miastami...

Obraz

Przy okazji GOG.com dorzuca do tego nową ciekawą zabawę. Na stronie sklepu pojawiła się ramka z cyfrowymi znaczkami. Przez siedem dni należy klikać tutaj w plusik, aby po tygodniu stać się posiadaczem Wiedźmina 2 w edycji rozszerzonej i filmu o graczach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)