CPU Temp - niewielka aplikacja do monitorowania procesora

CPU Temp - niewielka aplikacja do monitorowania procesora

CPU Temp - narzędzie do diagnostyki procesora
CPU Temp - narzędzie do diagnostyki procesora
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
16.11.2023 12:20, aktualizacja: 28.11.2023 17:21

Procesor to jeden z najistotniejszych podzespołów zamontowanych w komputerze. Jeżeli masz obawy, że nie działa on poprawnie, zainteresuj się narzędziem CPU Temp, które umożliwią łatwą jego diagnostykę.

CPU Temp to niewielkie, darmowe i wielu przypadkach niezastąpione narzędzie do monitorowania wielu szczegółowych parametrów pracy procesora w komputerze. Doskonale sprawdzi się ono w przypadku diagnostyki działania jednostki CPU jeśli zdecydowaliśmy się na tzw. overclocking (podkręcenie parametrów działania procesora) lub gdy mamy podejrzenie, że nie działa ona tak jak powinna, np. osiąga zbyt wysokie temperatury i drastycznie spadła jej wydajność.

Wśród sporej liczby dostarczanych przez narzędzie danych znajdziemy m.in. temperaturę pracy CPU, procent wykorzystania, częstotliwość pracy, zużycie energii i wiele innych istotnych atrybutów. CPU Temp wszelakie dane wyświetla w czasie rzeczywistym i doskonale radzi sobie ono z obsługą procesorów z rodziny Intela i AMD. Co istotne, aplikacja oferuje wspomniane informacje z podziałem na poszczególne rdzenie procesora. Poza wartościami tekstowymi, wyświetla również czytelne wykresy.

  • CPU Temp
  • CPU Temp
  • CPU Temp
[1/3] CPU TempŹródło zdjęć: © dobreprogramy

Atutem CPU Temp jest czytelny i dopracowany interfejs graficzny, który dodatkowo może być przez użytkownika personalizowany. Do dyspozycji oddano kilkanaście wariantów kolorystycznych okna aplikacji, które łatwo zmieniać można z poziomu ustawień narzędzia.

Programów do monitorowania parametrów pracy procesora oraz jego diagnostyki jest oczywiście więcej, a CPU Temp to jedna z naszych propozycji. Jeśli znacie inne cenne narzędzia tego typu, podzielcie się typami w komentarzach. Zapraszamy do dyskusji.

Daniel Karcz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)