Creative Sound Blaster X3 – pierwsza karta z technologią Super X-Fi już dostępna

Creative Sound Blaster X3 – pierwsza karta z technologią Super X‑Fi już dostępna

Creative wprowadza do oferty nową kartę dźwiękową, fot. Anna Rymsza
Creative wprowadza do oferty nową kartę dźwiękową, fot. Anna Rymsza
Redakcja
25.09.2019 22:35

Creative Sound Blaster X3 to nowa karta dźwiękowa, która jest już dostępna w sprzedaży. To najnowszy model z linii kart dźwiękowych Sound Blaster, będący cyfrowo-analogowym przetwornikiem z interfejsem USB o wysokiej rozdzielczości. Creative zastosował tu m.in. holografię dźwięku słuchawek Super X-Fi, dzięki czemu sprzęt powinien przypaść do gustu najbardziej wymagającym słuchaczom.

Karta Sound Blaster wkracza w nowy wymiar dzięki technologii Super X-Fi

Rewolucja dźwięku w Sound Blaster rozpoczęła się od stworzenia pierwszej karty dźwiękowej Sound Blaster 1.0 w 1989 roku, kiedy to na zawsze przekształciła dźwięk w PC. Od tego czasu sprzedano ponad 400 milionów Sound Blasterów, a marka może pochwalić się kilkoma kamieniami milowymi w rozwoju kart dźwiękowych.

Creative Sound Blaster X3, fot. materiały prasowe
Creative Sound Blaster X3, fot. materiały prasowe

Ten etos trwa do dziś dzięki najnowszej karcie Sound Blaster X3, a przełomem jest nowa technologia Super X-Fi, wykorzystana pierwszy raz w karcie Sound Blaster. Technologia Super X-Fi odtwarza scenę dźwiękową zestawu głośników surround w słuchawkach i personalizuje ją, zapewniając naturalne wrażenia dźwiękowe. Użytkownicy będą mogli doświadczyć tej nagradzanej technologii (15 nagród podczas CES 2019) poprzez wyjście słuchawkowe i cieszyć się dźwiękiem jak w prawdziwym kinie.

Dźwięk w kartach Sound Blaster, jak w żadnym innym modelu

Sound Blaster X3 posiada najnowszą i najlepszą technologię przetwarzania dźwięku, którą stworzono w oparciu o 30-letnie doświadczenie. Jest to 7.1-kanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy USB o wysokiej rozdzielczości, oferujący odtwarzanie do 32-bitów / 192 kHz. Dodatkowo wyposażony jest w wzmacniacz słuchawkowy, który może obsługiwać słuchawki studyjne.

Użytkownicy będą mogli doświadczyć doskonałej efektywności przetwarzania dźwięków w zakresie głębi i efektów dookólnych w swoich ulubionych filmach. Oprócz zewnętrznego wyjścia 7.1-kanałowego karta oferuje także wirtualizację 7.1 na zaledwie 2 głośnikach. Posiada także kodowanie Dolby Digital Live do optycznego podłączenia do zewnętrznych odbiorników głośników wielokanałowych.

Ponadto użytkownicy mogą korzystać z technologii wirtualizacji dźwięku przestrzennego Sound Blaster, którą można w pełni dostosować do swoich potrzeb, jako spersonalizowane wstępne ustawienia korektora w celu poprawy jakości dźwięku. Podsumowując, Sound Blaster X3 to doskonała karta dźwiękowa, która zapewnia najwyższą jakość.

Karta Sound Blaster X3 oferuje dużą funkcjonalność

Dzięki nowej funkcji Balance Audio, którą posiada Sound Blaster X3, głośność można przełączać między dwoma źródłami dźwięku za pomocą jednego obrotu pokrętła. Jest to fajna funkcja dla użytkowników komputerów PC i Mac, którzy lubią czatować podczas oglądania filmów lub grania w gry, lub wolą słuchać swoich ulubionych piosenek podczas grania.

Sound Blaster X3 pokazuje swoją wszechstronność pod względem łączności, oferując kompatybilność między platformami na PC, Mac, PS4 i Nintendo Switch. Jest ono obsługiwane przez nowe oprogramowanie Sound Blaster Command dla komputerów stacjonarnych oraz dedykowaną aplikację mobilną. Wszystko po to, aby oszczędzić użytkownikom konsoli kłopotów z przełączaniem się na komputery stacjonarne w celu sterowania i dostosowywania.

Promocja dla użytkowników Sound Blaster

W ramach uznania za wsparcie w ciągu ostatnich 30 lat Creative oferuje swoim fanom ekskluzywną promocję - możliwość uaktualnienia starych kart dźwiękowych z atrakcyjnym 15% rabatem na najnowsze produkty Sound Blaster. Ta promocja będzie obowiązywać w przypadku wszystkich nadchodzących produktów Sound Blaster wprowadzonych na rynek do końca roku. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę creative.com/upgrade.

Ceny i dostępność

Sound Blaster X3 kosztuje 539,99 zł i jest dostępny na stronie Creative.com. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę creative.com/SBX3.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)