Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Krótko o konwersji pliku mpc na mp3

Kompresja stratna pliku dźwiękowego to nie tylko zastosowanie formatu mp3. Lepsze rezultaty osiąga się wykorzystując kodek Musepack, którego plik wyjściowy ma rozszerzenie .mpc, choć napotkać można także ".mpp" lub ".mp+".

Do rzeczy. Nie każdy odtwarzacz muzyczny obsługuje ten rodzaj pliku i potrzebna jest ucieczka do najpopularniejszego - "empetrójki". Sam przegrzebałem trochę w sieci, pobierając niedziałające lub "upośledzone" (czyt. darmowe, ale ograniczone funkcjonalnie - shareware) aplikacje i w końcu natrafiłem na (dobry czy nie?) programik, który chciałbym Wam polecić.

Mowa o darmowym FreeMPC, napisanym w JAVIE, więc potrzebne jest zainstalowane środowisko uruchomieniowe, ale dzięki temu nie ma żadnych problemów z działaniem pod dowolną wersją systemu Windows.

Całość sprowadza się do pobrania programu ze strony projektu i wybrania docelowego formatu, jakości, wskazania plików do przekonwertowania oraz chwili cierpliwości.
 

Komentarze

0 nowych
borzole   4 #1 09.11.2010 15:16

"nie ma żadnych problemów z uruchomieniem programu pod niemal dowolnym systemem operacyjnym"

Bzdura, program ma w środku binarkę z windowsa i tylko na windzie się uruchamia. Autorowi po prostu fajnie się w javie otoczkę klepało.

L337 Crew   6 #2 09.11.2010 15:20

Eh, niezły fail. Nawet na stronie jest tak napisane...
Idzie edit, dzięki za info.

Jim1961   7 #3 09.11.2010 16:38

programik o wiele mówiącej nazwie SUPER firmy eRightSoft może kodować do tego formatu, więc strzelam że w drugą stronę też może. Mało na czym się wykłada więc polecam. http://www.erightsoft.com/SUPER.html#Dnload

grand   8 #4 09.11.2010 16:44

@Jim1961
Wszyscy zachwycają się programikiem SUPER, ale zacytuję info dot. programu zaczerpnięte z sieci:
"Niestety... należy pamiętać że instalowanych jest kilka filtrów DirectShow (niekoniecznie 'świeżych') - ponownie rejestrowane przy każdym uruchomieniu programu.
Instalowane filtry: AC3filter, CoreAVC, CoreAAC, Dirac Splitter, FLV Splitter, Matroska Splitter, RealMedia Splitter, RadLight APE DirectShow Filter, RadLight MPC DirectShow Filter, RadLight Ogg Splitter, RadLight Speex Decoder, RadLight Theora Decoder, RadLight Vorbis Decoder."
źródło: http://www.videoaudio.pl/infusions/pro_download_panel/download.php?did=288

Jim1961   7 #5 09.11.2010 16:51

Nie wiem co rozumiesz przez słowo rejestracje, ale to że mi się program uruchamia 5 sekund, a nie 2 to dla mnie bez różnicy.

Skiff   8 #6 09.11.2010 23:01

Tak tylko zapytam jakie masz informacje na temat tych kodeków, że sądzisz tak "Lepsze rezultaty osiąga się wykorzystując kodek Musepack". Czy były jakieś testy? Ostatnio czytałem dosyć ciekawe porównanie formatów kompresji dźwięku na http://nvision.pl/Ktory-format-audio-jest-najlepszy-porownanie-MP3-WAV-WMA-OGG-M... i mpc wcale nie wypadał tak dobrze. Oczywiście ile testów, tyle wyników, dlatego jak masz jakiś to chętnie poczytam

Placio74   7 #7 10.11.2010 07:56

@Jim1961
"Nie wiem co rozumiesz przez słowo rejestracje, ale to że mi się program uruchamia 5 sekund, a nie 2 to dla mnie bez różnicy."

Rejestracja w sensie instalacji.
Nie chodzi o czas uruchamiania, ale o to że:
- dane filtry (dekodery i nie tylko) nie są niezbędne dla tego programu - zainstalowane filtry DirectShow są używane dopiero gdy użytkownik skorzysta z trybu 'DirectShow Decode' - sam program głównie korzysta z FFmpeg i MPlayer/MEncoder,
- dane filtry instalowane (rejestrowane) są bez wiedzy użytkownika przy każdym uruchomieniu programu - bez możliwości tego wyłączenia.
W konsekwencji... jeśli użytkownik ma zainstalowane aktualne/nowsze wersje danych filtrów, po działaniu SUPER w użyciu będą wersje starsze (np. zamiast CoreAVC 2.0 będzie używana wersja 0.0.0.4). Również zamiast niektórych filtrów mogą być w użyciu inne (np. zamiast Haali Media Splitter (dla MKV) będzie używany Gabest Matroska Splitter (stara wersja)).
Da się tego uniknąć, ale przy ręcznym usunięciu zbędnych plików i ewentualnie (jeśli SUPER został już uruchomiony) przerejestrowaniu/przeinstalowaniu już używanych.

Jim1961   7 #8 10.11.2010 17:00

@Placio74:
w drugim myślniku piszesz to samo co "grand", a i tak mylisz pojęcia "każde uruchomienie programu" z instalacją programu; gdy SUPER jest instalowany to wtedy i tylko wtedy filtry są "rejestrowane", podczas uruchamiania niema to miejsca; a argument że program instaluje zbędne rzeczy kontruje tym że do działania opisywanego w temacie programu potrzebna jest Java, która nie dość że jest zbędna (ogólnie rozumiejąc) to w dodatku zabiera jakieś zasoby komputera;

Ogólnie temat jest o programie, który ma być darmowy i nie "upośledzony". Daję alternatywę, która to spełnia, a wy od razu flame bez sensu.

Placio74   7 #9 10.11.2010 19:59

@Jim1961
"...gdy SUPER jest instalowany to wtedy i tylko wtedy filtry są "rejestrowane", podczas uruchamiania niema to miejsca; ..."

Akurat jest odwrotnie - dane filtry nie są rejestrowane przy instalacji, ale właśnie przy uruchamianiu.
Skorzystaj z aplikacji do monitorowania zmian oraz z menedżera filtrów DirectShow.

@Jim1961
"...a argument że program instaluje zbędne rzeczy ..."

Nie jest to argument (za tym czy program jest dobry czy nie), ale po prostu informacja o jego mankamentach.


A przy okazji... konwersję MPC>MP3 można też wykonać np. za pomocą LameXP, foobar2000, AIMP Audio Tools, GX::Transcoder, Mpxchange, MediaMonkey, MusicBee, Clementine, XMplay, WinFF (oczywiście samym FFmpeg też), ...

A na upartego można i tak...
mppdec nazwa_pliku.mpc - | lame -b 320 nazwa_pliku.mp3

  #10 27.10.2012 20:02

Post miał być o konwersji do mp3 a nie zachwalaniu jaki to mpc nie ejst zajebisty. Straciłem czas.