Cyanogen Inc. rośnie w siłę i zatrudnia trzech nowych wiceprezesów

Cyanogen Inc. rośnie w siłę i zatrudnia trzech nowych wiceprezesów
Tomek Kondrat

25.06.2014 15:13

Cyanogen Inc., firma odpowiedzialna za popularny custom ROM – CyanogenModzatrudnia kolejnych pracowników. Po zwerbowaniu w swoje szeregi liderów AOKP oraz Chameleon OS, Steve Kondik i jego współpracownicy zarzucili sieci na pracowników dużych korporacji.

W skład firmy weszło trzech wiceprezesów, którzy mają przynieść firmie jak największe zyski oraz poprawić rozpoznawalność marki. Dotychczas CM cieszył się dużą popularnością głównie w społecznościach skupionych przy tematycznych forach internetowych. Nowymi pracownikami firmy zostali Tyler Carper, Vikram Natarajan oraz Dave Herman.

Obraz

Najbardziej znanym z całej trójki jest Tyler Carper, który został mianowany wicedyrektorem do spraw inżynieryjnych. Carper pracował przy tworzeniu takich urządzeń jak HTC Touch Diamond, HTC One X czy poprzedni model HTC One. Angażował się również w procesie produkcyjnym Xboxa, Xboxa 360 oraz platformy Xbox Live. Nie jest jednoznaczne, jaką rolę będzie pełnił w Cyanogen Inc., gdyż firma nie skupia się na produkcji sprzętu. Najbardziej prawdopodobne jest to, że zajmie się dopracowywaniem oprogramowania dla Oppo N1 lub OnePlus One, które zostały wydane ze zmodyfikowaną wersją CyanogenModa.

Vik Natarajan będzie odpowiedzialny za kontakty z producentami sprzętu. Doświadczenia nabywał w MediaTeku oraz Broadcomie, gdzie zajmował się marketingiem oraz rozwojem biznesowym. Kontakty Natarajana pozwolą na szybszą ekspansję na rynki państw azjatyckich, gdzie Cyanogen upatruje swoich potencjalnych klientów.

Ostatnim z nowych prezesów jest Dave Herman, który zajmie się produktami firmy. Herman pracował wcześniej w Amazonie, Microsofcie oraz Hulu, gdzie zajmował bardzo wysokie stanowiska.

Zatrudnienie tak wysokiej klasy specjalistów z pewnością wiąże się z wysokimi wynagrodzeniami. Steve Kondik ma wizję, aby CyanogenMod gościł na jak największej liczbie urządzeń, a trzej nowi prezesi mają mu pomóc tę wizję zrealizować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)