Cyberpunk 2077: Sony wycofuje grę z PlayStation Store. Zwraca pieniądze kupującym

Cyberpunk 2077: Sony wycofuje grę z PlayStation Store. Zwraca pieniądze kupującym

fot. Julian Sojka/East News
fot. Julian Sojka/East News
18.12.2020 09:31, aktualizacja: 23.05.2022 14:16

Właśnie doszło do sytuacji, która w świecie gier konsolowych prawdopodobnie wcześniej nie miała miejsca. Sony wycofało z cyfrowego sklepu grę "Cyberpunk 2077".

"Cyberpunk 2077" to fantastyczna gra, o czym mogą poświadczyć redakcyjni koledzy w recenzjach dla dobrychprogramów oraz Polygamii… Jednak tylko na platformie PC.

Konsole, a w szczególności ich stara generacja, czyli PS4 i Xbox One to zupełnie inna para kaloszy. "Cyberpunk 2077" działa tam technicznie fatalnie, z karygodną płynnością, niewiarygodnie złą grafiką i monumentalną ilością błędów. Także takich, które sprawiają, że przejście gry jest niemożliwe.

Podczas gdy wersja PC ma średnią ocen 87/100, edycje na PS4 i Xbox One - zaledwie 54 i 55/100. Nawet recenzenci oraz portale zbierające recenzje wydały oświadczenia, że wersje na konsole starej generacji znacznie różnią się od PC.

Problem ten opisywaliśmy wcześniej na łamach dobrychprogramów, gdzie swoje trzy grosze dorzucił na ten temat Piotrek.

Sony zwraca pieniądze za Cyberpunk 2077

Każda osoba, która zakupiła cyfrowo grę "Cyberpunk 2077" otrzyma od Sony Interactive Entertainment zwrot pieniędzy. Firma tłumaczy to chęcią zapewnienia najwyższego poziomu satysfakcji. Ponadto gra CD Projekt RED zniknie do odwołania ze sklepu cyfrowego PlayStation Store.

komunikat Sony o zwrocie gry, fot. PlayStation
komunikat Sony o zwrocie gry, fot. PlayStation

Kiedy wróci? Żadna data nie padła, ale jest to wyraźny sygnał Sony w stronę twórców gry, aby ją jak najszybciej dopracowali. Microsoft jeszcze nie podjął takiej decyzji. CD Projekt RED stał się niestety ofiarą własnego sukcesu.

Przy 8 milionach zamówień przedsprzedażowych (59 proc. to PC, 41 proc. to konsole) presja na wydanie (a premierę i tak już dwukrotnie w tym roku przekładano) - była ogromna. Przy 41 proc. preorderów pochodzących z konsol - rozsądna rzecz, czyli wydanie gry najpierw na PC, a później na konsolę - nie wchodziła biznesowo w grę.

Warto również nadmienić, że grę nadal będzie można nabyć w wersji pudełkowej w tradycyjnych sklepach. Problemów technicznych na konsolach nowej generacji, PlayStation 5 i Xbox Series X jest znacznie mniej, a gra działa tam w akceptowalnej formie. Nie znaczy jednak, że ich w ogóle nie ma. W roku 2021 miała się pojawić specjalna aktualizacja, która przybliży wersje PS5 i Xbox Series X do tego, jak gra wygląda na PC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (193)