Cyfrowa ramka na zdjęcia polskim urządzeniem na miarę 2014 roku?

Cyfrowa ramka na zdjęcia polskim urządzeniem na miarę 2014 roku?

Cyfrowa ramka na zdjęcia polskim urządzeniem na miarę 2014 roku?
21.10.2014 13:45, aktualizacja: 21.10.2014 14:42

Mateusz Kusznierewicz, polski żeglarz i olimpijski medalista, zajął się szeroko rozumianą branżą IT. Zaprezentował oto własny projekt ramki na zdjęcia. Zoom.Me to również aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne, która pozwala na przesyłanie zdjęć znajomym, którzy posiadają taką cyfrową ramkę na zdjęcia. Główną zaletą urządzenia ma być wygoda jego obsługi.

Wysyłanie zdjęć do znajomych z wykorzystaniem odpowiedniej aplikacji – z podobnymi rozwiązaniami mamy do czynienia już od kilku ładnych lat. Jednak według twórców, projekt Zoom.Me ma spore szanse na sukces. Wykonane zdjęcie z wykorzystaniem aplikacji wysyłamy do znajomych, którzy posiadają odpowiednią cyfrową ramkę. Możemy je wysłać nawet do kilku osób jednocześnie. Dodatkowo każde urządzenie pozwala na odbieranie obrazów od dowolnej liczby znajomych. Korzystanie z Zoom.Me jest banalnie proste, wystarczy, że za pomocą smartfonu czy tabletu zrobimy zdjęcie i wyślemy je z wykorzystaniem odpowiedniej darmowej aplikacji. Zostanie ono automatycznie wyświetlone na wybranych urządzeniach bliskich osób.

Obraz

Urządzenie Zoom.Me przypomina cyfrową ramkę, którą w sklepach możemy znaleźć już od dłuższego czasu. Zostało ono wyposażone w 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 4.2.2. Do odbierania zdjęć potrzebne jest połączenie z Internetem, w sprzedaży dostępne będą dwie wersje – pierwsza z WiFi, druga z 3G. Fotografie można skopiować na inne urządzenie za pośrednictwem portu microUSB lub karty microSD. Twórcy nie ograniczyli się do jednej platformy i aplikacja została wydana na Androida, iOS oraz Windows Phone. W sklepach urządzenie pojawi się już 3 listopada. Wersja z WiFi dostępna będzie w cenie 249 złotych, a model z 3G będzie droższy o 100 złotych.

Obraz

O jakość produktu nie powinniśmy się obawiać. Nad projektem pracowali: Krzysztof Trzebuniak, prezes Financial Support Group, Patryk Strzelewicz, współtwórca DICE+ oraz Roman Panka i Daniel Michalski z grupy GoClever. Mateusz Kusznierewicz był bardzo zadowolony ze współpracy, poinformował, że tempo działania i rozwiązywania problemów było imponujące, co pozwoliło w ciągu niespełna roku przejść od pomysłu do premiery gotowego do wejścia na rynek produktu.

Zoom.Me może okazać się produktem naprawdę dobrym, ale z pewnością nie będzie rewolucją na rynku. Trudno jest stwierdzić, czy projekt Mateusza Kusznierewicza sprzeda się na zadowalającym poziomie. Jego cena jest atrakcyjna, obsługa powinna być banalnie prosta, a projekt przygotowali prawdziwi profesjonaliści. Jednak z drugiej strony, ile osób obecnie potrzebuje takiego urządzenia? Na Facebooku, Instagramie czy nawet Google+ nasi znajomi codziennie wrzucają sporo zdjęć. Natomiast cyfrowe ramki dostępne są w sklepach już od dłuższego czasu, wiele z nich potrafi samodzielnie pobierać zdjęcia z wybranych źródeł w Sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)