Cyfrowy asystent Samsunga trafi do Galaxy S8, lodówki i pralki

Cyfrowy asystent Samsunga trafi do Galaxy S8, lodówki i pralki

07.11.2016 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W doniesieniach dotyczących Galaxy S8 często słyszymy, że nowy smartfon Samsunga będzie rewolucją i sprawi, że zapomnimy o porażce z najnowszym Notem. Jedną z kluczowych nowości w S8 ma być inteligentny asystent głosowy, który ma konkurować z Siri czy asystentem Google, który w swojej pełnej formie pojawił się w smartfonach Pixel.

Wszyscy już słyszeli o wybuchającym Galaxy Note 7. To właśnie z tą aferą jest obecnie kojarzony Samsung, a nie z mimo wszystko świetnymi smartfonami. Niestety dla południowokoreańskiej firmy, spora część obecnych klientów deklaruje, że prawdopodobnie sięgnie po konkurencyjne produkty. W związku z tym, by ponownie zdobyć zaufanie użytkowników, nadchodzący flagowy model musi być czymś przełomowym.

Samsung intensywnie pracuje nad Galaxy S8 i bardzo możliwe, że zobaczymy urządzenie przynoszące większe zmiany niż tylko wydajniejszy procesor. Już teraz wiemy, że otrzymamy między innymi asystenta głosowego, który jakością ma konkurować z Siri od Apple. Nad asystentem czuwają ludzie z Viv Labs, firmy przejętej przez Samsunga, w której pracowali współtwórcy Siri. Na początku października Viv Labs zostało przejęte przez Samsunga.

Cyfrowy asystent Samsunga będzie równie atrakcyjny jak Cortana?
Cyfrowy asystent Samsunga będzie równie atrakcyjny jak Cortana?

Doniesienia dotyczące asystenta zostały potwierdzone przez Samsunga, ma on nazywać się Bixby. Wiceprezes Lee Jae-yong powiedział, że priorytetem jest zapewnienie jak największej wygody i przyjemności podczas korzystania z cyfrowego asystenta. Ciekawe czy Bixby będzie na tyle przyjemny, by podobnie jak konkurencja mieć problem z napalonymi użytkownikami.

Asystent Samsunga ma na początku trafić do Galaxy S8. Następnie mamy go zobaczyć również w sprzęcie AGD, chociażby lodówce i możliwe, że również w zmywarce czy pralce. Dag Kittlaus, CEO Viv Labs, jako przykład podaje, że dzięki Bixby będziemy mogli zwrócić się do lodówki by połączyła się ze smartfonem i rozkazała mu wyświetlić galerię zdjęć. Pewnie prościej byłoby to wykonać na samym smartfonie, ale jeśli ktoś chciałby w końcu porozmawiać z lodówką czy pralką, to będzie miał taką możliwość.

Otrzymamy kolejnego asystenta głosowego, możliwe, że i całkiem niezłego, ale to może nie wystarczyć. W końcu Bixby najpewniej będzie funkcjonował tylko w świecie urządzeń Samsunga, a to za mało by był naprawdę funkcjonalny. Dodatkowo, osoby zainteresowane asystentami głosowymi, najpewniej mają już swojego faworyta, nauczonego ich zachowań oraz nawyków i przesiadka na nowy produkt może być trudna i po prostu nie przynosząca większych korzyści.

Asystent Samsunga to już rzecz pewna, ale to nie jedyne informacje, jakie pojawiły się w ostatnim czasie o kolejnej odsłonie serii Galaxy S. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł serwis Andrid Headlines, nowe koreańskie flagowce moga zostać pozbawione elementu, który towarzyszył im od samego początku: fizycznego przycisku pod ekranem. Rewelacje mają pochodzić z działu spedycji, choć na ich potwierdzenie trzeba będzie poczekać. Nie zmienia to faktu, że na nic zdały się groźby Samsunga, które ograniczyć miały liczbę przecieków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)