Cyfrowy Polsat uruchamia dostęp do Internetu w standardzie LTE

Grzegorz Niemirowski

30.08.2011 23:52, aktual.: 31.08.2011 02:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cyfrowy Polsat uruchomił dziś usługę dostępu do Internetu w standardzie LTE.

Testy konsumenckie zakończyły się pomyślnie i Cyfrowy Polsat zdecydował o udostępnieniu usługi komercyjnie. LTE 1800 ma zapewniać prędkość do 100 Mb/s. Tam, gdzie standard ten nie będzie dostępny, wykorzystywana będzie transmisja HSPA+ 900. Urządzeniem dostępowym jest modem firmy Huawei, obsługujący oba standardy. Ceny zaczynają się od 29 zł za pakiet o wielkości 3 GB. Największy pakiet ma 25 GB i kosztuje 99 zł miesięcznie. Co ciekawe, od północy do 8 rano dostęp do Internetu jest darmowy. W momencie wyczerpania pakietu naliczana jest w dzień opłata w wysokości 2 gr za 1 MB, a w nocy 1 zł za 1 GB.

LTE (Long Term Evolution) to jeden z najnowszych standardów transmisji danych w sieciach komórkowych. Przy paśmie 20 MHz pozwala osiągnąć teoretyczną prędkość do 150 Mb/s w stronę do użytkownika. Prędkość uploadu wynosi wtedy do 50 Mb/s. Zalety LTE to m.in. stosunkowo niskie koszty, elastyczność i rozproszona architektura wykorzystująca otwarte interfejsy.

Korzystając z okazji zapraszamy do lektury artykułu Cyfrowy Polsat LTE - Internet mobilny lepszy od stacjonarnego?, w którym Wojtek Kowasz opisuje wrażenia z testowania usługi.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)