Czekacie na tańszą wersję flagowca HTC? One E9 to zupełnie inny model

Strona głównaCzekacie na tańszą wersję flagowca HTC? One E9 to zupełnie inny model
11.03.2015 22:49
Czekacie na tańszą wersję flagowca HTC? One E9 to zupełnie inny model

Kojarzycie HTC One E8? Tańszą, niemetalową, bo wykonaną z poliwęglanu wersję poprzedniego flagowego modelu tajwańskiego producenta – One M8. HTC obecnie pracuje nad kolejną generacją tego smartfona, a w sieci pojawiła się nie tylko jego specyfikacja, ale również zdjęcia.

bEiCnfBx

Na tegorocznych targach MWC w Barcelonie HTC zaprezentowało flagowego One M9, który okazał się być naprawdę dobrym smartfonem pokazującym zdrowe podejście firmy do rozdzielczości ekranu i głównej kamery. Dostaliśmy bowiem 5-calowy ekran Full HD, a nie Quad HD, pozwoli to osiągnięcie dłuższej pracy na baterii. Natomiast umieszczona z tyłu kamera ma 20 MP, rozstaliśmy się z technologią UltraPixel i małymi rozdzielczościami znanymi z dwóch poprzednich generacji. Niestety One M9 będzie drogi, jego cena w Polsce ma wynosić ponad 3 tysiące złotych. Jeśli cena okazała się dla Was za wysoka i czekaliście na tańszą wersję, czyli prawdopodobnie One E9, to niestety nie mamy dobrych informacji. E9-tka nie będzie tańszą edycją nowego flagowca, będzie to zupełnie inny smartfon.

350132529313114049

HTC One E9 nie będzie miał 5-calowego ekranu Full HD, ma być wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD. Sercem tego modelu będzie 64-bitowy, ośmiordzeniowy układ MediaTek MT6795. Do dyspozycji dostaniemy 3 GB RAM oraz 32 GB przestrzeni na pliki, oczywiście część będzie zajęta przez Androida 5.0 Lollipop z nakładką SenseUI 7.0. Główna, umieszczona na plecach, tuż przy górnej krawędzi kamera zaoferuje 20 MP. Natomiast na przodzie znajdzie się kamera 4 MP z technologią UltraPixel lub kamera o rozdzielczości aż 13 MP. One E9 ma mieć akumulator 2800 mAh, a więc zaledwie o 40 mAh mniej względem nowego flagowca. Jednak należy pamiętać, że E9-tka będzie miała wyświetlacz o większej przekątnej i rozdzielczości. Dokładne wymiary przedstawiają się następująco 156,5 × 76,5 × 7,5 mm.

bEiCnfBz

Model One E9 okazał się nie być tańszą wersją nowego flagowca. Nie oznacza to, że nie jest godnym uwagi smartfonem. Jeśli firma z Tajwanu zadba o jakość wykonania, a cena będzie atrakcyjna, to E9-tka będzie interesującą propozycją dla osób szukających dobrego fabletu. Natomiast na tańszą wersję One M9 niestety musimy jeszcze poczekać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEiCnfCv