Czy będzie można szybko zrobić komiks z historii Hangoutów? Google ma odpowiedni patent

Czy będzie można szybko zrobić komiks z historii Hangoutów? Google ma odpowiedni patent02.01.2014 21:31
Czy będzie można szybko zrobić komiks z historii Hangoutów? Google ma odpowiedni patent

W miarę jak łącza na całym świecie stają się szybsze i tańsze, zmienia się sposób, w jaki konsumujemy wiele rodzajów treści. Nie ma już miejsca na czytanie prhn czy basha (kto nie pamięta: usenetowa grupa pl.rec.humor.najlepsze oraz bash.org). Świetnym przykładem są przeróżne motta i cytaty, które na Facebooku wypada opublikować w postaci obrazka, nawet jeśli na obrazku będzie tylko czarny tekst na białym tle. Takie warunki umożliwiły również powstanie demotywatorów, LOLcatów, rozwój sieciowych komiksów i wszelkich spokrewnionych z nimi form wyrazu.

350045683430156225

Wygląda na to, że Google zamierza ułatwić nam zamieszczanie w Sieci w modny sposób, czyli nie jako przeklejony tekst, ale w postaci obrazkowej, fragmenty czatów i rozmów przez komunikator. Patent szczegółowo opisuje samodzielne tworzenie komiksów internetowych w sieciach społecznościowych i innych kanałach komunikacji. W założeniu wystarczy zaznaczyć fragment historii rozmowy, aby wygenerować kilkuklatkowy komiks, a następnie szybko udostępnić go na wybranych portalach społecznościowych.

Bliższe przyjrzenie się patentowi sugeruje, że użytkownicy będą mogli wybrać styl swojego komiksu oraz wykorzystać rysowane reprezentacje postaci. W treści przewija się nazwa kwips, co może być planowaną nazwą usługi bądź aplikacji. W planie jest oczywiście czysto rozrywkowe wykorzystanie mechanizmu. W patencie można znaleźć także wzmiankę o ilustrowaniu bardziej poważnych zjawisk, na przykład przebiegu debaty politycznej, co pozwoliłoby śledzącym lepiej zrozumieć przebieg rozmowy, niż zapis tekstowy. To zastosowanie ani trochę mnie nie przekonuje, ale może niektórym rzeczywiście łatwiej się czyta z JPG?

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie raz przekonałam się, że samo życie pisze najlepsze scenariusze, więc ten pomysł generowania komiksów może się sprawdzić. Jeśli kwips będzie dodatkiem do Hangoutów i generowanie komiksów będzie wymagało niewiele pracy, z pewnością Internet zostanie zalany fragmentami rozmów. Jednak z patentami często bywa tak, że nigdy nie zostają wcielone w życie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)