Czy Google jest zły i czy e-wybory to mrzonka – dobreprogramy na żywo w środę o 18:00

Czy Google jest zły i czy e‑wybory to mrzonka – dobreprogramy na żywo w środę o 18:00

Czy Google jest zły i czy e-wybory to mrzonka – dobreprogramy na żywo w środę o 18:00
Redakcja
18.11.2014 14:25, aktualizacja: 17.04.2015 18:25

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cotygodniowego programu nadawanego na żywo bezpośrednio z redakcji portalu dobreprogramy we Wrocławiu. Tym razem będziemy rozmawiać między innymi o tym, czy używanie produktów Google może nam na dłuższą metę zaszkodzić. Będziemy także snuć wizje o e-wyborach, ale najpierw zastanowimy się, dlaczego nawet po tradycyjnym głosowaniu serwer nie drukuje.

Czy ktoś nie korzysta z wyszukiwarki Google? Jeśli mowa o użytkownikach z Polski, to raczej tylko najwięksi desperaci. Z przeglądarką nie jest już tak łatwo, ale kilka tygodni temu Chrome wyprzedził w naszym kraju Firefoksa, a znacznie wcześniej zrobił to na świecie i dzisiaj ma już sporą i stale rosnącą przewagę. A z Androida korzystacie? Statystyki mówią, że większość użytkowników smartfonów posiada właśnie urządzenia z tym systemem. Spory kawałek tortu ma też Gmail i inne usługi Google, o YouTube nie wspominając. Niektórym zapala się już czerwona lampka, a jeśli nic w najbliższej przyszłości się nie zmieni, to będziemy mieli do czynienia z monopolistą, przy którym Microsoft ze swoimi procesami o Internet Explorera może grać co najwyżej w trzeciej lidze. Być może jednak jeszcze nie wszystko stracone, a może wcale nie ma się czego obawiać? Czy chętnie powierzacie Google kolejne aspekty swojego życia, czy może zaczynacie odczuwać, że Google powoli narzuca Wam coraz więcej zasad, z którymi się nie zgadzacie?

Kolejny temat to wybory, podobno najdroższe w historii, a mimo to zakończone wielką klapą – technologicznie rzecz jasna, bo my polityką się nie zajmujemy. Zajmiemy się jednak tym, dlaczego ostatnio każde przedsięwzięcie Państwowej Komisji Wyborczej kończy się pośmiewiskiem. Mimo że tym razem najbardziej wyrafinowanym technologicznie działającym urządzeniem okazał się kalkulator, my spróbujemy zastanowić się, jak by to było, gdybyśmy poszli o krok dalej i zorganizowali e-wybory. Może to za wysokie progi, ale chyba prędzej czy później musi to nastąpić. Pytanie, czy większego ryzyka należałoby upatrywać w hakerach czy nieudolności organizatorów...

Te i inne tematy poruszymy w czasie naszego programu już w najbliższą środę o godzinie 18:00. Bądźcie z nami i dzwońcie do nas na Skype (nasz login:dobreprogramypl), a wszystkich dzwoniących jak zwykle nagrodzimy. W trakcie programu oddamy też do Waszej dyspozycji specjalny czat, w którym będziecie mogli na bieżąco wymieniać się komentarzami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (337)