Czy księgowa ma wpływ na twoje konto? Zyskaj kontrolę dzięki właściwemu oprogramowaniu

Czy księgowa ma wpływ na twoje konto? Zyskaj kontrolę dzięki właściwemu oprogramowaniu

Czy księgowa ma wpływ na twoje konto? Zyskaj kontrolę dzięki właściwemu oprogramowaniu
Redakcja
28.12.2018 17:20

Pewnego dnia stwierdzasz, że możesz zarabiać więcej. Lubisz swoją pracę, ale pragniesz być niezależny. Po kilku obliczeniach, decydujesz się na własną działalność. Chcesz rozpocząć pracę na swoje nazwisko, a dotychczasowego pracodawcę traktować jako kontrahenta. Szef jest wniebowzięty, bo firma tnie koszty. Ty się cieszysz, bo na konto wpada więcej pieniędzy. Ale pojawia się problem. Co gorsza, jest na Twoim koncie.

Danina

Przepracowałeś pierwszy miesiąc i wystawiłeś fakturę. Suma na koncie robi wrażenie. Napawa dumą. Szkoda, że… musisz podzielić się jeszcze nią z ZUS i fiskusem. Pełne składki społeczne i składka zdrowotna to miesięczny koszt rzędu 1 200 zł. VAT wynosi 23 procent. Następnie opłacasz PIT. Przykładowo, przy podatku liniowym wynosi on 19 procent dochodu. Stan konta drastycznie maleje. No ale co możesz poradzić? Ty nic. Ale jest ktoś, kto może.

Twoja najlepsza przyjaciółka

Jeżeli pomyślałeś o niej wcześniej, teraz masz już z górki. Na pewno pomogła Ci w formalnościach. Wyjaśniła zawiłości rozliczeń. Przeprowadziła przez morze papierów. A już na pewno Twoje serce zabiło szybciej, kiedy powiedziała „możemy to wliczyć w koszty”. Dobra księgowa jest w stanie zdziałać cuda. Dzięki niej, nie tylko możesz zarabiać więcej. Możesz też ograniczyć swój kontakt z rozliczeniami do minimum. A czy wiesz, że… możesz też ograniczyć swój kontakt z księgową do minimum?

350256852560603073

Potęga technologii

Nie musisz spędzać czasu w biurze księgowej i rozmawiać z nią o fakturach. Wszystkie dokumenty możesz przesyłać online. Oszczędzasz czas, papier i zwiększasz prędkość rozliczeń. Na samozatrudnieniu możesz pracować z domu, kontaktując się z klientami mailowo lub telefonicznie. Dlaczego księgowa miałaby pracować inaczej? Na takiej zasadzie funkcjonuje lider na rynku księgowości, czyli Tax Care.

Zacznij używać programu do faktur, np. Chmury Faktur – wszystkie dokumenty będziesz mieć w jednym miejscu. W ten sposób niczego nie zgubisz. Zapewnisz sobie bezpieczeństwo w rozliczeniach. To Ty odpowiadasz za ewentualne błędy i zgubione faktury. Stawką jest Twój majątek. Zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich pieniędzy.

Księgowość online vs księgowa online

Brzmi podobnie, ale oznacza zupełnie coś innego. Księgowość online zazwyczaj oznacza internetowe oprogramowanie. Wszelkiego rodzaju aplikacje, które pomogą Ci okiełznać papiery. Kolejne narzędzie do zajmowania się tematem, którego nie musisz rozumieć. Nie musisz go nawet lubić… i nie będziesz jedyny.

Z kolei księgowa online to żywa osoba po drugiej stronie monitora. Zawsze ta sama. Ktoś kto nie tylko pomoże Ci z papierami, lecz także ostrzeże przed zmianą przepisów. Osoba, do której możesz zadzwonić w razie problemu na koncie… i dowiedzieć się, że wszystko będzie dobrze.

Wspomniany już Tax Care zapewnia właśnie taką księgowość. W ramach abonamentu, firma oferuje wsparcie w walce z biurokracją. Możesz też liczyć na reprezentację w ZUS i urzędzie skarbowym… oraz na wsparcie prawne i IT przez pierwsze trzy miesiące – oczywiście w cenie księgowości.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)