Czy to Surface Phone? Zdjęcie szefa działu sprzętu Microsoftu podsyciło spekulacje

Nokia Lumia z depositphotos
Nokia Lumia z depositphotos

27.04.2018 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o zmianach w Windows 10, które mogą sugerować zbliżającą się premierę mitycznego smartfonu Microsoftu. Natomiast dziś głośno zrobiło się o kolejnych wzmiankach o Surface Phone – pracownik Microsoftu opublikował zdjęcie, na którym mógł znaleźć się smartfon z Windowsem.

Panos Panay, pełniący w Microsofcie rolę szefa działu sprzętu, opublikował w swoich serwisach społecznościowych nowe zdjęcie. Przedstawia ono biurko, na którym znalazł się komputer Surface Studio wraz z akcesoriami. Zdjęcie zostało podpisane Miejmy nadzieję, że stare powiedzenie „czyste biurko, czysty umysł” jest prawdziwe.

Let’s hope the old adage ‘clean desk, clean mind’ is true #Thursday #ProductDay https://t.co/7l6ZbxysDV pic.twitter.com/CCzMLUVINK

— Panos Panay (@panos_panay) 26 kwietnia 2018Uwagę internautów przykuł jednak zamazany obiekt. Najpewniej celem było podsycenie spekulacji o nowym urządzeniu Microsoftu. Trzeba przyznać, że się udało – pojawiło się wiele podejrzeń, że pracownicy Microsoftu mają już dostęp do Surface Phone’a, który obecnie jest testowany. Oczywiście to tylko domysły i nie jesteśmy w stanie określić, jaki faktycznie przedmiot został ukryty. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z nowym urządzeniem z linii Surface.

Kolejne domysły mówią o urządzeniu Andromeda. Ma on być przedstawicielem nowej kategorii sprzętu. Miałoby służyć jako laptop, tablet i przenośny sprzęt to komunikacji. Takie możliwości miałyby zostać osiągnięte dzięki zastosowaniu składanego ekranu z innowacyjnym konstrukcją zawiasów. Microsoft wcześniej opatentował pomysł na urządzenie, które wygląda jak składany smartfon/tablet.

Patent Microsoftu przedstawia nowe urządzenie z linii Surface? źródło: theverge.com
Patent Microsoftu przedstawia nowe urządzenie z linii Surface? źródło: theverge.com

Z drugiej jednak strony, Microsoft ostatnio oświadczył, że nie zamierza obecnie wprowadzać nowych funkcji do mobilnego Windowsa. Priorytetem jest rozwój aplikacji na Androida i iOS-a. Natomiast Windows 10 Mobile będzie tylko podtrzymywany przy życiu, otrzymując poprawki bezpieczeństwa. Czyli Microsoft nie będzie już inwestował we własne urządzenia mobilne? Niekoniecznie. Oświadczenie prezesa firmy Satya Nadelli podczas konferencji z analitykami sugeruje, że zaangażowanie Microsoftu w ten rynek nie został definitywnie zakończone.

Satya Nadella poinformował, że Microsoft ciągle będzie inwestował w rozwój własnej platformy, rozszerzając jej możliwości dzięki wdrożaniu sztucznej inteligencji. Celem jest m.in. zwiększenie zysków z gier na komputerach, konsolach i urządzeniach mobilnych. Niektórzy w użyciu słowa mobile widzą zapowiedź powrotu Microsoftu do sprzętu nastawionego na mobilność. Nie musi to być Surface Phone – częściej wskazywane jest wspomniane urządzenie Andromeda.

Wciąż nie mamy do czynienia z oficjalnymi informacjami od Microsoftu. Warto jednak zauważyć, że doniesień o nowym mobilnym sprzęcie jest coraz więcej. Jak najbardziej takie urządzenie może już być testowane m.in. przez Panosa Panay’a i niestety, może ono również nie opuścić laboratorium Microsoftu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)