Czy to właśnie HTC będzie odpowiadać za nową wersję tabletu Nexus 10?

Czy to właśnie HTC będzie odpowiadać za nową wersję tabletu Nexus 10?

Czy to właśnie HTC będzie odpowiadać za nową wersję tabletu Nexus 10?
Redakcja
10.02.2014 09:25

Rynek tabletów z roku na rok rośnie. Ich sprzedaż jest większa niż komputerów klasy PC co z jednej strony nie dziwi – bo są to urządzenia o wiele mniejsze, bardzo mobilne i skupiające się na tym, co najważniejsze, czyli konsumpcji treści – z drugiej natomiast spędza sen z powiek producentów komputerów i poważnie wpływa na ich wyniki finansowe. Popularyzacja tego typu urządzeń to także stopniowe wypieranie systemu Windows, bo w tym wypadku rządzą Android i iOS. Całkiem możliwe, że w tym roku zobaczymy nie jeden, a dwa tablety od Google. Oprócz wspominanego ostatnio Nexusa 8 przyszła pora na odświeżenie modelu Nexus 10, którego do tej pory tworzyła firma Samsung, a którego nową edycją ma się według dziennika DigiTimes zająć HTC.

Obraz

Wydana w październiku 2012 roku pierwsza osłona tego tabletu to do dzisiaj porządny kawał sprzętu. Oprócz 10,1-calowego ekranu o rozdzielczości aż 2560x1600 pikseli posiada dwurdzeniowy procesor Exynos 5250 (Cortex-A15) taktowany 1,7 GHz, układ graficzny Mali-T604 i aż 2 GB pamięci RAM. Do tego wybór wersji z 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, a także cały komplet modułów pozwalających na łączność ze światem zewnętrznym. Odbiór tego sprzętu był bardzo pozytywny, choć ze względu na rozmiar i wyższą cenę nie był on tak popularny jak mniejszy Nexus 7. W październiku ubiegłego roku wersja o pojemności 16 GB została po cichu wycofana ze sklepu Google Play i podejrzewano, że już wtedy firma szykowała się na premierę nowej wersji. Na tą jednak najprawdopodobniej przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Według przecieków, nowy model Nexusa 10 tworzony tym razem przez HTC może trafić na rynek w trzecim kwartale roku. Wydaje się to jak najbardziej sensowną datą. Patrząc na przeszłość można podejrzewać, że w kwietniu może pojawić się Nexus 8, a także niewielka aktualizacja Androida. Większa miałaby miejsce dopiero na jesień. Czy producentem faktycznie będzie firma HTC? Jest to całkiem możliwe, bo jak widać, Google dosyć równomiernie rozkłada serię Nexus na różnych producentów. Przypomnijmy, że firma była nawet odpowiedzialna za jej debiut, bo w styczniu 2010 roku wypuszczono model Nexus One, tworzony właśnie przy współpracy z HTC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)