Czy Wy też uważacie, że Apple zepsuł ekran powitalny w nowym iOS 10? #sonda

Strona głównaCzy Wy też uważacie, że Apple zepsuł ekran powitalny w nowym iOS 10? #sonda
14.09.2016 13:52
Czy Wy też uważacie, że Apple zepsuł ekran powitalny w nowym iOS 10? #sonda

Pierwsze wrażenia po instalacji iOS 10 miałem pozytywne. Nowa wersja systemu zawsze łaskocze mój fetysz aktualizacji bardziej niż małe łatki, telefon zaczął działać jakby płynniej, wszystko wydawało się być super. Teraz jednak ochłonąłem i muszę powiedzieć, że nowy ekran powitalny wygląda równie paskudnie, jak pozbawione stylu i finezji okienka z Androida - kompletnie mi się nie podoba.

bEEJZhOt
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Stary ekran powitalny (po lewej) był elegancki, stonowany i subtelny. Takim właśnie stylem Apple dystansował się od konkurencji, która w większości przypadków straszy totalnym bezguściem. Niestety nowy ekran powitalny jest nieuporządkowany, ma nieproporcjonalnie duże elementy, a powiadomienia (np. o nowym SMSie) otrzymały tandetną ramkę wyglądającą jak androidowy widżet. Ja jestem na nie, a Wy?

Niestety, problemów jest więcej i nie są one czysto estetyczne. Przez funkcję Raise to Wake odblokowanie starszych iPhonów (bez wsparcia dla Raise to Wake) stało się mniej wygodne i jest to obserwacja nie tylko moja, ale i kilku innych osób w redakcji. Wcześniej pod iOS 9 mogłem obudzić telefon dowolnym przyciskiem, po czym przytrzymać kciuk na czytniku linii papilarnych i telefon przechodził do ekranu roboczego. Teraz niestety tak to nie działa. Jeśli nie uda się odblokować telefonu dolnym przyciskiem trzymanym idealnie i przez dłuższą chwilę (żeby zdjąć odcisk kciuka), to późniejsze odczytanie linii papilarnych nie spowoduje automatycznego przejścia do obszaru roboczego. Po odczytaniu linii papilarnych trzeba ponownie nacisnąć dolny przycisk, co przyznam jest trochę irytujące. Odblokowanie telefonu nie powinno wymagać dwukrotnego przyciśnięcia, panowie z Apple. W przypadku starych telefonów bez funkcji Raise to Wake powinno to działać inaczej, tym bardziej że w starszych modelach czytnik linii papilarnych działa dużo wolniej niż w nowych i potrzeba większej precyzji, żeby go obsłużyć. Żółta kartka.

bEEJZhOv

Aktualizacja: jak zauważył w komentarzach @Twixes, automatyczne odblokowanie po odczytaniu odcisku palca można przywrócić w ustawieniach dostępności (Menu Ogólne -> Dostępność -> Przycisk "Początek" -> Połóż palec, aby otworzyć).

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEEJZhPr