Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
04.12.2011 21:10, aktualizacja: 06.12.2011 13:21

Linux, Linux i jeszcze raz Linux - w minionym tygodniu blog dobrychprogramów został zdominowany przez system operacyjny spod znaku pingwina. O czym jeszcze pisali nasi blogerzy? Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu blogu dobrychprogramów.

Jak wygląda Linux w oczach użytkownika pracującego na Windowsie? Okazuje się, że coraz więcej osób docenia poziom rozwoju, na którym obecnie znajduje się ten system, czego przykładem jest wpis użytkowniczki margo.net o Unity. Jeżeli ktoś woli środowisko graficzne KDE, powinien zapoznać się z nowościami z tego „obozu” zebranymi i opisanymi przez użytkownika lusas__. Ten sam autor we wpisie Proste jak... KDE spróbował także odpowiedzieć na pytanie, czy to środowisko graficzne jest faktycznie trudne w obsłudze i nieprzyjazne dla początkującego użytkownika. Pozostając przy tematyce powłok graficznych polecamy wpis PavloAkaLogan, z którego dowiemy się co nieco o kolejnym środowisku dla Linuksa - XFCE. Natomiast zdeklarowanych zwolenników wolnego oprogramowania zachęcamy do zapoznania się z wpisem Migracja z Ubuntu na Debiana, w którym autor opisuje swoje doświadczenia związane z przesiadką z jednej bardzo popularnej dystrybucji na inną.

Podpisaliście kilka miesięcy temu umowę na Internet, a teraz u waszego operatora jest super promocja, z której będąc już abonentami nie możecie skorzystać? Na ten problem zwrócił uwagę Meszuge i w swoim wpisie Nihil novi... napisał, co sądzi o takim procederze. Ciekawie prezentuje się także wpis Serwerownia od nowa (cz.2), będący kontynuacją tekstu z zeszłego tygodnia. Autor opisuje w nim proces budowania własnej serwerowni od zakupu sprzętu poprzez konfigurację i instalację odpowiedniego oprogramowania. Spragnionym rozrywki polecamy natomiast publikację The Humble Introversion Bundle, z której dowiemy się, jak za niewielkie pieniądze pozyskać kilka ciekawych, nietypowych gier.Na koniec proponujemy felieton użytkownika webnull dotyczący ideologii, jaka rodzi się w człowieku pod wpływem społeczności WiOO oraz krótką analizę przemo_li, który sugeruje, jak wyeliminować śmieciowe patenty ze świata biznesu. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)