Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

22.04.2012 21:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Programowanie, telefony komórkowe, Linux i testy sprzętu - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Rozpoczynamy od ciekawego wpisu X.A.N. poświęconego historii zaawansowanych urządzeń przenośnych - od PDA zaczynając przez PoketPC na UMPC skończywszy. Pozostając w temacie urządzeń mobilnych polecamy dwa wpisy poświęcone mankamentom Androida - jeden autorstwa McDracullo, drugi popełniony przez kubuta. Godna uwagi jest także recenzja telefonu Nokia Lumia 800 działającego na konkurencyjnym Windows Phone. Zwolenników smartfonów z systemem Microsoftu odsyłamy także do wpisu poświęconego aplikacji Nextgen Reader przeznaczonej do czytania kanałów RSS oraz teksu djfoxer opisującego promocję w Marketplace na gry dla WP.

Ostatnio na blogach sporo mówiło się o porzuceniu Kubuntu przez Canonical. Okazuje się, że dystrybucja ta znalazła już nowego sponsora - Blue Systems. Czym jest ten tajemniczy podmiot? Małe śledztwo w tym zakresie przeprowadził Lucas - po szczegóły odsyłamy do opublikowanego przez niego wpisu. Ponadto dwa wartościowe teksty dotyczące Linuksa wyszły w tym tygodniu spod ręki użytkownika skandyn. Autor opisał najnowszą wersję Wine oznaczoną numerem 1.5.2 - warto przekonać się jak to ciekawe narzędzie sprawuje się w praktyce. Osoby pragnące rozerwać się trochę po ciężkim dniu mogą zainteresować się zaś tekstem Ubuntu games for you (oraz jego drugą częścią), w którym skandyn opisuje kilka ciekawych gier na Linuksa.

Tradycyjnie już w naszym podsumowaniu nie mogło zabraknąć wpisów dla programistów. Jak przetłumaczyć komunikaty błędu w platformie .NET z polskiego na angielski? Użytkownik djfoxer zaproponował pewne proste, gotowe rozwiązanie. Początkujących webmasterów na pewno zainteresuje zaś najnowszy wpis slepciu będący swoistym wstępem do AJAX i jQuery oraz tekst HTML5 i CSS3 w IE 5/6/7/8? autorstwa Spectator. Użytkownik TestamenT pokazał zaś, jak tworzyć grafikę rastrową w języku Go. Godny uwagi jest także wpis poświęcony Scali - językowi programowania łączącemu cechy języków funkcyjnych i obiektowych. Soanvig opublikował natomiast kod skryptu w języku Ruby nawiązujący do niedawnej publikacji dotyczącej edycji hostów w systemie Windows. Na ten wpis z kolei zareagował matiit proponując zawody w pisaniu kodu z możliwie najmniejszą ilością znaków. Dla każdego coś miłego.

Z bardziej przyziemnych tematów proponujemy relację z bety gry Diablo 3, która już niedługo trafi do sklepów jako finalny produkt. Ciekawie prezentuje się także tekst Angrybirdsomania poświęcony fenomenowi wściekłych ptaków. Zwolenników komputerowej klasyki odsyłamy zaś do recenzji kultowej już gry Super Metroid. Godna uwagi jest także pisana z perspektywy czasu recenzja laptopa Sony VAIO SB, który jakiś czas temu był opisywany w naszym dziale Lab.

Na koniec polecamy wpis o komercjalizacji niszowego komunikatora WTW, tekst poświęcony wyłudzaniu domen internetowych i felieton o fotografowaniu. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)