Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
20.05.2012 15:32

Jak wygląda szkolenie na certyfikowanego administratora? Czy do iPoda można wgrać nieoficjalne oprogramowanie? Dlaczego Diablo III tuż po premierze naraził się graczom? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Rozpoczynamy ciekawym wpisem użytkownika djfoxer, z którego dowiemy się, jak wgrać na nasz przenośny odtwarzacz muzyki nieoficjalny firmware Rockbox. Oprogramowanie to znacznie zwiększa możliwości odtwarzaczy takich firm jak Apple, SanDisk, Philips czy Samsung. Oczywiście muzyki możemy także słuchać na smartfonach, tylko który z nich jest najlepszy? Głos w dyskusji zabrał kolejny użytkownik - phx84lbn. Autor miał okazję testować urządzenia z Symbianem, Androidem i Windows Phone - jakie były wady i zalety poszczególnych rozwiązań?

Tydzień temu parasite85 opublikował na swoim blogu pierwszy wpis z serii Na drodze do certyfikatu Microsoftu. Autor obiecał, że w kolejnych dniach opisze jak w praktyce wygląda szkolenie na certyfikowanego administratora. I obietnicy dotrzymał - jest już dostępna druga i trzecia część wspomnianego cyklu. A jak wygląda profesjonalna serwerownia, w której certyfikowany administrator może znaleźć pracę? Docent opisał jeden z takich obiektów - nowatorską serwerownię Roubaix 4 stworzoną przez OVH. Nasze rodzime firmy hostingowe robią co mogą, by ich oferta była konkurencyjna względem światowych gigantów, takich jak wspomniane wyżej OVH. Jak zauważył tomick, Home.pl ruszył z własną ofertą wirtualnych serwerów prywatnych (VPS) - jest to nie lada przełom w historii tej szczecińskiej firmy. Jeżeli jesteśmy przy hostingu, nie sposób nie wspomnieć o wpisie użytkownika gowain - dowiecie się z niego, gdzie w Sieci można kupić wysokiej jakości dodatki do stron internetowych takie jak skrypty, pluginy czy unikalne style.

Surfujecie w Sieci za pośrednictwem Opery? Przeglądarka ta, podobnie jak Chrome czy Firefox, oferuje użytkownikowi potężną bazę dodatków - Nerya postanowił opisać kilka z nich. Ciekawy wpis popełnił także ekomp - użytkownik opisał na swoim blogu ekosystem ownCloud, czyli alternatywę Open Source dla takich usług jak SkyDrive czy Google Drive. Polecamy także drugą część wpisu poświęconego instalacji Bridge Linux, ciekawej dystrybucji bazującej na Archu. Osoby korzystające (bądź chcące skorzystać) z tunera cyfrowej telewizji naziemnej pod Ubuntu 12.04 LTS powinny zainteresować się zaś najnowszym wpisem użytkownika Chemical Attack.

Na koniec polecamy wpis o ciekawym projekcie edukacyjnym e-Akademia Przyszłości, ostrzeżenie przed kolejnym w ostatnim czasie internetowym oszustem, refleksje TomisHa na temat niedawnej premiery Diablo III oraz krótki przegląd koszulek rozdawanych w kolejnych latach na HotZlotcie. A na poprawę humoru felieton kubuta poświęcony komunikacji na odległość ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)