Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
01.07.2012 19:01

Jak wyglądała praca z komputerem w czasach Amigi? Czy Samsung Nexus S jest lepszy od smartfonów z nakładką graficzną na Androida? W jaki sposób pozbyć się skutecznie programu antywirusowego? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Nasz przegląd rozpoczynamy od recenzji smartfona Samsung Nexus S, który od pozostałych telefonów z Androidem różni się przede wszystkim brakiem jakichkolwiek nakładek na oryginalny system. Skoro już jesteśmy przy Androidzie, zapoznajmy się także z krótką refleksją na temat konferencji Google I/0 2012 - czy internetowemu gigantowi uda się w końcu zbudować spójny ekosystem wokół Androida? A na deser coś o aktualizowaniu Androida na przykładzie Galaxy Ace. Oczywiście na systemie Google świat się nie kończy - jak informuje semtex, ruszyła właśnie aktualizacja smartfonów z Windows Phone 7.5 (Mango) do nowszej wersji Tango. Sporo nowości dostaną przede wszystkim właściciele telefonów Nokia Lumia.

Każdy z nas na pewno zauważył, że komputer z systemem Windows ma tendencję do powolnego "zamulania się", przez co z biegiem czasu musimy coraz dłużej czekać na wykonanie konkretnej czynności. Użytkownik guildos postanowił sprawdzić, czy sięgnięcie po popularne aplikacje do oczyszczania komputera pozwoli "odmulić" nieco zaśmiecony system. Jeżeli zaś chcemy na dobre pozbyć się naszego antywirusa (bo przykładowo kupiliśmy sobie nowy), zapoznajmy się z tekstem użytkownika Gutek, w którym usuwanie niechcianych aplikacji antywirusowych zostało szczegółowo umówione. Miłośnikom recenzji proponujemy zaś bardzo subiektywną ocenę najnowszej odsłony komunikatora GG oraz dwie recenzje gier - FreeGish i Metroid fusion. Warto zapoznać się także z ciekawym wpisem Jaahquubel poświęconym technologii śledzenia ruchu w przeglądarkach internetowych. A jeżeli jesteśmy zwolennikami Linuksa, warto poczytać co nieco o przyszłości KDE, zbędnych dodatkach do Ubuntu i nowej wersji dystrybucji Netrunner.

Czas na część skierowaną do początkujących deweloperów i administratorów. W tej materii warto zapoznać się z solidną recenzją konta shell w MyDevil.net. Przypominamy także o kolejnej odsłonie poradnika poświęconego pisaniu aplikacji okienkowych w Javie. Jeżeli zajmujecie się programowaniem w Javie, przydatny może okazać się dla was także tekst Czytanie wejścia tekstowego z klawiatury w JAVA. Osoby lubiące wszelkiej maści nowinki powinny zainteresować się także relacją z użytkowania mini-komputera Raspberry Pi. Maszyna ta aż prosi się o nowe rozwiązania i jest ciekawym wyzwaniem dla programistów z całego świata.

Na zakończenie proponujemy sentymentalny wpis o komputerze Amiga A600 oraz ciekawy poradnik ułatwiający wybór karty graficznej dla gracza. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)