Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

08.07.2012 19:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Testy oprogramowania, ACTA, chłodzenie komputera i relacje z konferencji technologicznych - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Każda szanująca się firma organizuje różnego typu konferencje i Microsoft nie jest tutaj wyjątkiem - na dobry początek naszego podsumowania proponujemy świetną relację Saymona z Microsoft Teched Europe 2012. Warto przeczytać też ciekawy wpis poświęcony WOT, społecznościowemu systemowi oceny stron internetowych. Jeżeli zaś szukacie tematów typowo hardwarowych, polecamy tekst The_Game dotyczący odblokowywania rdzeni w procesorach AMD. A skoro już jesteśmy przy procesorach - użytkownik guildos stworzył poradnik zakupowy ułatwiający wybór CPU dla graczy.

Lato poza swoimi niewątpliwymi zaletami ma pewną wadę, szczególnie istotną dla miłośników komputerów - jest koszmarnie gorąco. Kiedy za oknem termometr pokazuje 28 stopni w cieniu, musimy zadbać o odpowiednie chłodzenie komputera - inaczej nam się ugotuje. Jak zadbać o swoją elektroniczną połówkę radzi StuXnet - autor w wyczerpującym, popartym zdjęciami tekście wyjaśnia, jak dbać o czystość i wentylację wewnątrz komputera. Miłośników chmur obliczeniowych powinien zainteresować zaś krótki test terminala komputerowego nComputing L300.Jeżeli szukacie na blogach wiedzy programistycznej, proponujemy cykl użytkownika vircung poświęcony OpenGL i Visual Studio 2010 - pierwszy, drugi, trzeci. Programowanie można niestety wykorzystać także w niecnych celach. Jak donosi Banan, niedawno cyberprzestępcy wygenerowali nowe szkodniki z grupy ransomware. Wniosek z tego taki, że dziś komputer bez antywirusa i dużej dozy ostrożności nie na racji bytu. Warto także co cenniejsze dane trzymać ma zewnętrznych nośnikach zabezpieczonych hasłem - MasteROOT wyjaśnia w swoim tekście, jak takie bezpieczne hasło wygenerować.

Jaką wiedzę powinien posiadać technik informatyk? Jeżeli brać pod uwagę egzamin państwowy, jest to wiedza dość specyficzna. Użytkownik kubut zdawał niedawno takowy egzamin i podzielił się swoimi wrażeniami. Co jeszcze ciekawego napisali nasi blogerzy? Pangrys popełnił emocjonalną recenzję laptopa Samsung R70, guildos zbadał różnice między 32 i 64-bitowy wersjami programów zaś adam9870 omówił kwestię dostępu do nośników instalacyjnych dla komputerów z preinstalowanym systemem Windows. Jeżeli szukasz dostawcy Internetu, nie kupuj LTE Cyfrowego Polsatu - ostrzega hah9319. MaXDemage natomiast analizuje gry dostępne na platformie Android. Warto przeczytać także wpis o ACTA, który ostatecznie został odrzucony w głosowaniu w PE.Na koniec polecamy ciekawe felietony O sztuce dyskutowania oraz Stare? Ale czy gorsze?, podsumowanie blogów autorstwa Banana oraz wywiad z lukasamd. A na poprawę humoru rzecz o ładowaniu akumulatorków metodą na MacGyvera ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)