Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
25.11.2012 21:35, aktualizacja: 26.11.2012 15:43

Wersja beta elementaryOS, Windows 8, testy sprzętu, programowanie i serwery - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Czas podsumować dokonania naszych blogerów z ostatniego tygodnia - tym razem ciekawych wpisów było naprawdę mnóstwo, toteż nie sposób wymienić wszystkich :) Zaczynamy od tematów sprzętowych, a konkretnie od recenzji elitarnej płyty głównej z podstawką LGA1155 - Intel DZ77GA-70K. Polecamy także pierwszą część testu wyjątkowo odpornej na niesprzyjające warunki atmosferyczne kamery cyfrowej Samsung HMX-W350 autorstwa Ave5. Właściciele laptopów powinni zaś zainteresować się wpisem bachusa wyjaśniającym, jak upchnąć w naszym komputerze przenośnym dodatkowy dysk twardy.

Tematy sprzętowe są ciekawe, jednak tym, co szczególnie intryguje naszych blogerów, jest Windows 8. Na początek zapoznajcie się z wpisem Kaworu, który trafnie punktuje różne niedociągnięcia nowego systemu. Ciekawy tekst o Windows 8 popełnił także bachus - autor w swojej publikacji skupił się na zagadnieniu PowerShell, czyli narzędziu do administrowania systemem za pomocą konsoli. Polecamy także napisany przez januszka artykuł opisujący proces migracji firmowych komputerów z Windows XP do Windows 8 - część 1, część 2, część 3. Użytkownik fragman78 uważa zaś, że większość firm nie zdecyduje się na przesiadkę na Windows 8. Warto także zapoznać się z informacjami o „trybie XP” obecnym w następcy Windows 7. Swoje wpisy na temat „Ósemki” opublikował także DelphiX, Scorpions.B, michal.b1990 i Pangrys. Co bardziej oszczędni użytkownicy mogą zaś spróbować upodobnić swój Windows 7 do „Ósemki” korzystając jedynie z dostępnych narzędzi do modyfikacji Windows - zawsze zostanie trochę grosza w kieszeni.

Spora część wpisów była także związana z serwerami i programowaniem. Użytkownik arlid opublikował recenzję tekstowego edytora HTML polskiej produkcji - JTHMTL. Polecamy także pisany w częściach poradnik poświęcony stawianiu VPS-u na maszynie wirtualnej VMWare - część 1, część 2, część 3. Przypominamy także o podobnym cyklu realizowanym przez blogera parasite85 - część 1, część 2. Użytkownik bachus opublikował zaś autorską recenzję Windows Server 2012. Warto też przypomnieć, że RaveStar ukończył już swój cykl wpisów poświęconych Clojure Elementary - dla wygody linkujemy do wszystkich części poradnika (część 1, część 2, część 3, część 4). Na koniec tego akapitu polecamy popełniony przez sylwek3100 artykuł o wyciąganiu danych ze stron internetowych.

Nie można zapominać oczywiście o Linuksie - skandyn opublikował właśnie garść przemyśleń o Mincie, zaś wojtekadams opisał wydaną niedawno wersję beta systemu elementaryOS Luna. Lucas zaś postanowił pokazać elastyczność środowiska KDE na przykładzie różnych wariantów linuksowego odpowiednika menu start. Niestety zwolennicy Linuksa nie mają w środowisku IT opinii baranków - biomen opublikował właśnie karykaturalny porter „Linuksiarza”, jaki funkcjonuje w umysłach zwolenników innych systemów.

Na koniec polecamy wpisy z życia użytkowników autorstwa Shaki81, masakra i LonngerM oraz związane z telefonią komórkową teksty o naliczaniu transmisji danych w T-Mobile i recenzji przeglądarki Opera Mobile na WP. Ciekawie prezentują się także teksty o Kickstarterze i szyfrowaniu danych. Fani Nokii i systemu MeeGo powinni się zaś zainteresować prezentacją Sailfish OS. Osoby spragnione rozrywki mogą zaś zapoznać się z takimi grami jak Advance Wras czy Angry Birds Star Wars. A na poprawę humoru polecamy wpisy o troll hunterach, blogach i użytkownikach ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)